Zbigniew Zagajewski

zbigniew_zagajewski_02Autor audycji autorskich

Urodzony 6 VII 1972 r. w Głownie, województwo łódzkie. Syn ś.p. Janiny i Henryka (daj Mu, Panie Boże, 100 lat w zdrowiu!). Z pochodzenia społecznego – inteligent wiejski drugiego pokolenia.

Rodem ze Skaratek, gmina i parafia Domaniewice, powiat łowicki, od ukończenia 4 – go roku życia (póki co, do dziś) zamieszkały w Domaniewicach – wsi gminno – parafialnej, położonej przy szlaku drogowym i kolejowym między Łodzią a Warszawą, na odcinku od Głowna do Łowicza.

Absolwent Zbiorczej Szkoły Gminnnej im. Janka Krasickiego (dziś ona się nazywa Szkołą Podstawową im. Papieża Jana Pawła II) w Domaniewicach, I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu i Wydziału Filozoficzno – Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego, a także Centrum Edukacji Ustawicznej Wyższej Szkoły Kupieckiej w Łodzi.

Z zawodu historyk, na przestrzeni minionych 15 lat związany kolejno z macierzystym Liceum, Zespołem Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu, Instytutem Pamięci Narodowej w Łodzi i Radiem Niepokalanów.

Miłośnik przeszłości zarówno naszej Wielkiej Ojczyzny – Rzeczypospolitej Polskiej, jak i naszej Małej Ojczyzny – Ziemi Łowickiej.

Zwolennik aktywności społecznej na rzecz stron rodzinnych i współziomków, co stara się okazać jako np. radny Gminy Domaniewice, wybrany przy poparciu Prawa i Sprawiedliwości, członek Diecezjalnego Klubu Inteligencji Katolickiej w Łowiczu, prelegent Stowarzyszenia Dom Ludowy w Łowiczu, a szczególnie „wojownik na pół etatu” (jak to wesoło, aczkolwiek złośliwie, nazywają niektórzy mieszkańcy byłego Księstwa Łowickiego), czyli czynny rezerwista, działający w szeregach Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.