Zapraszamy na Pielgrzymkę do Fatimy: 22-29 czerwca 2017

Radio Niepokalanów wspólnie z Franciszkańskim Biurem Podróży zapraszają na
8-dniową pielgrzymkę samolotową do Lizbony, Fatimy i Santiago de Compostela, organizowaną w stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie.

W programie m.in.:
– zwiedzanie kaplicy, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie,
– zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Fatimie z grobami Franciszka i Hiacynty,
– uczestnictwo w drodze krzyżowej, prowadzącej: do miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji,
– zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim,
– zwiedzanie Lizbony, a tam m.in. kościoła św. Antoniego Padewskiego, stojącego w miejscu domu urodzin Świętego.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 22 – 29 czerwca 2017.
Szczegóły i zgłoszenia pod radiowym numerem telefonu: 22 473 05 61 w godz. 9.00-16.00.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
2017 rok: 100 – lecie objawień Matki Bożej w Fatimie

1. DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Lizbony (z przesiadką). Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA
Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5. DZIEŃ: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

6. DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.

7. DZIEŃ: LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8. DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

Termin wyjazdu: 22.06.2017
Termin powrotu: 29.06.2017
Ilość dni: 8
Transport: samolot
Cena: 3490 PLN