Zapraszamy na kurs STUDIUM MARIOLOGII

Św. Maksymilian Kolbe zachęcał, by nie tylko modlić się za wstawiennictwem Niepokalanej, oddać się Jej całkowicie, ale także pogłębiać swoją wiedzę o Niej. To nawet jeden z obowiązków Rycerzy Niepokalanej zapisany w statucie. Założyciel Niepokalanowa wskazywał, że rozwój człowieka powinien odbywać się na wszystkich płaszczyznach. Nie można zaniedbywać ani ducha, ani ciała, ani rozumu. Ważne, by w parze z rozwojem życia wewnętrznego, modlitewnego, szła także potrzebna wiedza.

Dlatego zachęcamy wszystkich miłośników Matki Bożej, do pogłębienia swojej wiedzy na Jej temat. Kurs „Studium Mariologii” to wyjątkowa propozycja, unikalna w skali kraju. Z jednej strony jest to okazja, by zdobyć wiedzę teologiczną o Maryi. Instytut Maryjno-Kolbiański KOLBIANUM W Niepokalanowie jest częścią Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykładowcami na Kursie są więc wybitni profesorowie z UKSW, a także innych ośrodków akademickich. Kolbianum gromadzi najwybitniejszych mariologów z całego kraju.

Ale kurs „Studium Mariologii” to także swojego rodzaju rekolekcję. Nie można bowiem zapominać, że mariologię – wiedzę o Matce Bożej – najlepiej studiuje się na kolanach. W programie dnia uczestnicy zaproszeni są na wspólną Eucharystię. Mają też szansę, by pomodlić się w kaplicy Kolbianum oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” w Niepokalanowie.

Kurs „Studium Mariologii” skierowany jest do wszystkich, którzy pragną pogłębić wiedzę o Matce Bożej. Uczestnikami mogą być osoby posiadające minimum wykształcenie średnie. Program obejmuje 80 godzin wykładowych i jest realizowany od października 2021 r. do czerwca 2022 r., w trakcie 8 sobót zjazdowych (jedna sobota w miesiącu). W tym roku akademickim będą to terminy: 16 października 2021, 27 listopada 2021, 22 stycznia 2022, 26 lutego 2022, 26 marca 2022, 23 kwietnia 2022, 28 maja 2022 i 11 czerwca 2022. Zajęcia odbywają się w godzinach 8.30 – 18.20.

Na zakończenie kursu słuchacze otrzymują zaświadczenie ukończenia kursu „Studium Mariologii” wydane przez Wydział Teologiczny UKSW w Warszawie.

Więcej informacji:
tel. 661 712 121
e-mail: kolbianum@gmail.com


ZOBACZ TEŻ: KOLBIANUM – studia dla tych, którzy kochają Maryję. Trwa rekrutacja!