Zakończyła się XIV edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Sukcesem zakończyła się XIV edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego upływającego pod hasłem „Jan Paweł II- Pielgrzym pokoju”. W ubiegłą sobotę, 19 maja 2018 roku, w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie odbył się finałowy etap konkursu, podczas którego pięciu najlepszych uczestników z województw mazowieckiego i podlaskiego miało za zadanie obronę napisanych przez siebie prac pisemnych. Obrony odbywały się przed komisją ekspercką w skład której weszli Marta Ślaska, dk Bogdan Sadowski oraz dr hab. Paweł Skibiński.

Uczestnicy wykazali się nie tylko dogłębną znajomością nauczania Jana Pawła II, ale także dojrzałym spojrzeniem na jego dziedzictwo. Po obronach odbyła się uroczysta Gala Finałowa z udziałem mediów. Swoją obecnością galę zaszczyciła Pani Elżbieta Opara-Zawistowska z biura Wojewody Mazowieckiego Podczas uroczystości miało miejsce wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród uczestnikom tegorocznej edycji. Zwyciężczyni, Aleksandra Grodzka z Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem Krośnie otrzymał nagrodę główną – wycieczkę do Rzymu.

Konkurs Papieski realizowany jest przez krakowski Instytut Tertio Milennio. Co roku cieszy się on niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji udział wzięło niemal 5 tysięcy uczestników. Konkurs Papieski daje młodym ludziom podstawy do krytycznej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II oraz promowanymi przez niego wartościami. Jest również motywacją do czynnego, tak bardzo promowanego przez Papieża, uczestnictwa w życiu współczesnej Polski.

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej XV edycji Konkursu Papieskiego.