Zainwestuj w życie wieczne – odwiedź Niepokalanów!

Za oknem coraz cieplej. To skłania nas do częstszego pielgrzymowania. Zachęcamy gorąco do odwiedzania Niepokalanowa i istniejącej tu Kaplicy Wieczystej Adoracji.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że czas spędzony na adoracji Najświętszego Sakramentu nigdy nie jest stracony. Jan Paweł II mówił nawet, że „całe zło świata może być pokonane poprzez ogromną moc adoracji eucharystycznej”. 

Warto także przypomnieć, że Penitencjaria Apostolska 5 lutego 2019 r. udzieliła na okres siedmiu lat łaski odpustu zupełnego, który można uzyskać nawiedzając Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami, do których należą: spowiedź i przyjęcie Komunii świętej, żal za grzechy, modlitwa lub adoracja zakończona Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary i wezwaniem imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Osoby chore i w podeszłym wieku, aby otrzymać odpust, powinny wypełnić, przy najbliższej okazji, trzy warunki (spowiedź, Komunia, brak przywiązania do grzechu) oraz łączyć się duchowo w adoracji Pana Jezusa, mając przed oczami wizerunek Jezusa Eucharystycznego.

Na zdjęciu – Bazylika w Niepokalanowie, fot. Paulina Wysocka/Radio Niepokalanów


Polecamy niewielką książeczkę, wydaną nakładem Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie na temat warunków zwykłych uzyskania odpustu zupełnego w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie.