ZAGROŻENIA DUCHOWE: Niebezpieczeństwa religii wschodnich

Dominikanka s. Michaela Pawlik wiele lat spędziła w Indiach jako pielęgniarka. Poznała tam od podszewki wschodnie religie i zagrożenia z nich płynące. Widziała i doświadczyła nie tylko przyjemnych i kolorowych odcieni orientu, ale także tego co jest ich smutną głębią. Bez cienia wątpliwości mówi: buddyzm to dzieło szatana! Historie przez nią opowiadane są wstrząsające. Demaskują wiele współczesnych mitów dotyczących religii uniwersalnej, sztuk walki, dobroczynności, metod doskonalenia umysłu czy ekumenizmu. Siostra Michaela mówi otwarcie – prawda jest jedna, to Jezus.

Obecnie s. Michaela jest misjonarką, religioznawcą i specjalistką z zakresu zagrożeń duchowych. Zapraszamy do wysłuchania czterech odcinków audycji „O zagrożeniach duchowych i nie tylko…”, których była gościem specjalnym.

CZY WSZYSTKIE RELIGIE SĄ RÓWNIE DOBRE?
Buddyzm, hinduizm, reinkarnacja… Czy dla duszy istnieje większe zagrożenie niż opętanie? Kto pracuje nad tym, żeby rozbić Kościół Chrystusa? Czy wszystkie religie są równie dobrymi drogami do Boga? Czy da się pogodzić reinkarnację z chrześcijaństwem? Co kryją w sobie wschodnie religie? Czym jest religia uniwersalna?

 

 

JOGA

Czy można uprawiać jogę bez żadnych konsekwencji dla życia duchowego? Czym są czakramy? Na czym polega medytacja transcendentalna? Jak działają metody doskonalenia umysłu? Czego nie dowiecie się na żadnym kursie jogi czy doskonalenia umysłu?

 

 

SZTUKI WALKI
Karate, aikido, judo, taekwondo… Czy sztuki walki to tylko modna odmiana dyscypliny sportowej? Czy mają jakiś wpływ na naszego ducha? Komu kłaniają się zawodnicy? Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sali treningowej?

 

EKUMENIZM

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony” Mk 16, 15-16

Czym naprawdę jest ekumenizm? Jak pogodzić go z nakazem Jezusa, by głosić Ewangelię na całym świecie? Co ma wspólnego chrześcijaństwo z religiami wschodu, a co je różni? Czym się różni ekumenizm od dialogu międzyreligijnego? O czym mówi dokument „Dominus Jesus”?

 

Zobacz też: Wybrane zagrożenia duchowe omawia Andrzej Wronka