XIV Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej do Loretto – 13 maja

Zapraszamy na XIV Pielgrzymkę Czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej do Loretto, która odbędzie się 13 maja. Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa Przy sercu Matki. Pielgrzymka do Loretto jest nie tylko czasem duchowego odpoczynku z dala od zgiełku świata wśród pięknej przyrody loretańskiego lasu, ale także okazją, by doświadczyć wspólnoty tych, którzy powierzają swoje życie Maryi, rozszerzając ku Jej czci modlitwę różańcową.

Loretto zaprasza wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą, bo jest miejscem, gdzie Bóg szczególnie działa przez Jej wstawiennictwo, jak pragnął tego niegdyś założyciel tego miejsca bł. ks. Ignacy Kłopotowski. Niech czas pielgrzymki stanie się dla nas odpocznieniem przy Jej Niepokalanym Sercu.

Program:
Sobota, 13 maja 2023 r.
Hasło: Przy sercu Matki
9.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
10.30 – Fatimska procesja różańcowa
11.30 – Konferencja – o. Andrzej Bielat OP, autor miesięcznika „Różaniec”
12.30 – Msza święta pod przewodnictwem ks. Szymona Muchy, redaktora naczelnego „Różańca”
14.15 – Uwielbienie z Maryją – koncert
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Więcej informacji na www.rozaniec.eu lub tel. (22) 612 93 64.
***
Do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto przybywają pielgrzymi z Polski i z zagranicy, by pokłonić się słynącej łaskami Czarnej Madonnie i w ciszy loretańskiego lasu duchowo odpocząć. Tam właśnie każdego roku przybywa Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej, która w 2023 r. odbędzie się w sobotę 13 maja. Hasłem przewodnim będą słowa: Przy Sercu Matki.

Wielkim czcicielem Maryi był bł. ks. Ignacy Kłopotowski, który rozkochany w Jej Niepokalanym Sercu założył piękne Sanktuarium w Loretto i czasopismo, które dziś znane jest pod nazwą „Różaniec”, by rozszerzyć kult maryjny i modlitwę różańcową.

Miesięcznik „Różaniec”
To jedno z najstarszych pism formacyjnych w Polsce. Założył je bł. ks. Ignacy Kłopotowski w 1909 r. pod tytułem „Kółko Różańcowe”. Przeznaczone było dla wszystkich, którzy u Matki Bożej i w Różańcu szukali ratunku i umocnienia. Pismo to wychodzi nadal pod zmienioną nazwą „Różaniec”. Obecnie wydaje go założone przez bł. ks. Kłopotowskiego Zgromadzenie Sióstr Loretanek. Przesłanie miesięcznika jest takie samo: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.
Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale „miejsce spotkania” tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą, dlatego wspólne pielgrzymowanie pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale także umocnić duchowo.

Rodzina Loretańska
Co to jest Rodzina Loretańska? To wspólnota osób związanych duchowo z Matką Bożą poprzez świadome powierzenia Jej swego życia i składanie duchowych ofiar. Kto może do niej należeć? Każdy, kto chce być pomocnikiem Matki Bożej Loretańskiej. Siostry loretanki wspierają tych współpracowników, dając im udział w owocach swoich wspólnych modlitw oraz ofiarę Mszy świętej sprawowanej co miesiąc.

Co w programie?
Rozpoczniemy o godzinie 9.30 śpiewem Godzinek, by przywitać naszą Loretańską Matkę. Później wyruszymy z fatimską procesją różańcową, by wśród piękna loretańskiej przyrody wspólnie odmówić różaniec. Wysłuchamy także konferencji jednego z autorów miesięcznika „Różaniec” o. Andrzeja Bielata OP. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. Szymon Mucha, redaktor naczelny naszego czasopisma. Oczywiście nie zabraknie czasu, by bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas przy ciepłym posiłku, a także wziąć udział w koncercie uwielbieniowym – Przez Maryję do Jezusa. Pielgrzymkę tradycyjnie zakończymy wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zaproszeni są wszyscy
Choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, zaproszeni są na nią wszyscy, zwłaszcza ci, którzy kochają Maryję i którym bliski jest Różaniec. Większe grupy zorganizowane prosimy zgłaszać do redakcji miesięcznika „Różaniec”: rozaniec@loretanki.pl, tel. 22 612 93 64. Pomoże to nam w lepszej organizacji wydarzenia, by każdy poczuł się jak w domu.

Za: materiały prasowe Sióstr Loretanek