XIV FESTIWAL MUZYCZNY W KRAINIE CHOPINA

W piątek 22 czerwca o godzinie 21.00, w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach, odbędzie się koncert inauguracyjny XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina.”

Wystąpią: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Dariusz Zimnicki – dyrygent .

W programie: Feliks Nowowiejski – „Rota”, Felix Mendelssohn – Bartholdy – „Den er hat seinen Engeln befohlen”, Piotr Czajkowski – „Angiel wopijaszcze”, Dan Forrest – „Entreat me not to leave you”, Wolfgang Amadeusz Mozart: – Te Deum (KV 141) i Venite populi (KV 260).

Po koncercie na babickim rynku odbędzie się pokaz fajerwerków!

Po raz czternasty, przez całe lato Kraina Chopina położona wśród pięknej zieleni Kampinoskiego Parku Narodowego, oraz pól i łąk powiatu sochaczewskiego będzie rozbrzmiewała muzyką. Od piątku 22 czerwca do 7 października, w każdą niedzielę w zabytkowych kościołach, dworkach i salach koncertowych, odbywają się recitale organowe i fortepianowe, koncerty kameralne, symfoniczne, jazzowe. Festiwal łączy rodzinny wypoczynek na łonie przyrody ze sztuką w mistrzowskich wykonaniach.

Bieżące informacje znaleźć można na oficjalnej stronie festiwalu: www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl , oraz na www.facebook.com/Chopinfestiwal

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest wolny.

KOLEJNE KONCERTY:

W niedzielę 1 lipca o godzinie 17.00, w gościnnych progach Dworu w Strzyżewie, oddalonego o 2 km od Żelazowej Woli, odbędzie się koncert pt. „Drogi południa” . Podczas tegorocznego koncertu w dworze w Strzyżewie, usłyszymy dwoje artystów: Hiszpankę Carmen Azuar, oraz Tomasza Kaszubowskiego. W sercu Krainy Chopina, zabrzmi klimatyczna muzyka hiszpańskojęzyczna. Fandango, bolero, rumba, walc peruwiański, tango argentyńskie …. połączą Polskę z Hiszpanią i Ameryką Łacińską. Koncert promuje płytę: „CAMINOS DEL SUR/DROGI POŁUDNIA”

Kolejny koncert odbędzie się w niedzielę 8 lipca o godzinie 20.00 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach. Będziemy mogli usłyszeć brzmienie budowanych Wielkich Organów Laseckich. Wystąpią: wybitna skrzypaczka Maria Machowska, oraz organista Adam Kowalski.

Wstęp wolny.

Zaprasza Towarzystwo Muzyczne im. K. Wiłkomirskiego
Fot. na górze za: www.facebook.com/Chopinfestiwal