XIII Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”

Rozpoczął się XIII Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina.”

W pierwszą niedzielę lipca (02 lipca) mam przyjemność zaprosić Państwa do Dworu w Strzyżewie. Ten odrestaurowany z dużym pietyzmem i dbałością, XVIII-wieczny barokowy – położony nad rzeką Utratą, nieopodal Żelazowej Woli – polski dwór wiejski, stanowił swego czasu rezydencję ziemiańską.

Podczas niedzielnego koncertu /2 lipca/ o godzinie 17.00 usłyszymy Spirit Duo, który tworzy para niezwykle uzdolnionych absolwentów warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego: skrzypaczka Paulina Kusa oraz akordeonista Paweł Ściebior. Duet skrzypce – akordeon, jest rzadko spotykanym zestawieniem w muzyce klasycznej. Skrzypce i akordeon świetnie się uzupełniają, a bogactwo barw, które można wydobyć z instrumentów, pozwalają Spirit Duo na tworzenie wyjątkowych kreacji artystycznych. Niedzielny program obejmuje dzieła od baroku do współczesności. We własnych aranżacjach zabrzmią utwory Tomaso Antonio Vitalego, Bela Bartoka, Camilla Saint-Saensa. Zapowiada się niezwykłe wydarzenie artystyczne, na które Państwa serdecznie zapraszam.
Wstęp wolny.

Tradycyjnie zachęcam Państwa do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Dwór w Strzyżewie znajduje się w odległości 2,5 km od Żelazowej Woli – Serca Krainy Chopina. Jeżeli pogoda pozwoli, warto się tam wybrać i odbyć spacer po otaczającym Dom Urodzenia Fryderyka Chopina parku, wśród pięknej zieleni i dźwięków Jego muzyki.

Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo na oficjalnej stronie festiwalu: chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl , oraz na Facebooku.

Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu.
NIEDZIELA 2 LIPCA godzina 17.00 STRZYŻEW
DWÓR STRZYŻEW

KONCERT

wystąpi:
Spirit Duo
Paulina Kusa – skrzypce
Paweł Ściebior – akordeon

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Kampinos:
Moniki Ciurzyńskiej

organizatorzy:
Gmina Kampinos
Dwór Strzyżew
Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego

Wstęp wolny!