XII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego

W dniach 17-18 września 2018 r. już po raz 12 odbędzie się Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego. To cykliczna impreza organizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W tym roku tematem przewodnim jest hasło „20 NAJ turystyki na Mazowszu”.

Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego to przedsięwzięcie organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego od 2006 roku. Pomysł jego organizacji zrodził się z chęci zbudowania trwałej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami zajmującymi się marketingiem terytorialnym czy rozwojem turystyki regionalnej a przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego.

Tegoroczny Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego zbiega się z jubileuszem 20 lecia samorządu województwa mazowieckiego. Stwarza to okazję do podsumowania 20 lat przemian i rozwoju Mazowsza. Tradycyjnie już, sejmik turystyczny organizowany jest w przededniu Światowego Dnia Turystyki. Podczas sejmiku poznamy wyniki konkursu „Focus na Mazowieckie”. Będzie można wziąć udział w warsztatach „Niepełnosprawni/ Innowacje dla rodzin z dziećmi /Senior twoim klientem” oraz zwiedzić Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce. Podczas sejmiku nagrodzone zostaną osoby zasłużone dla mazowieckiej turystyki.