Wszystko postawiłem na Maryję: Uwięzienie Prymasa – 27 lipca, 9.15

W audycji „WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ”, w oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, której termin wyznaczono na 12 września 2021 r., przyjrzyjmy się bliżej życiu i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia.

„Jeśli Ci to potrzebne – zabij mnie, byle tylko wolny był Kościół” – pisał kard. Stefan Wyszyński w swoich zapiskach w okresie uwięzienia. „Po trzech latach mego więzienia ten wniosek uważam za ostateczny. Nigdy nie wyrzekłbym się tych trzech lat i takich trzech lat z curriculum mego życia… Jednak lepiej, że upłynęły one w więzieniu, niżby miały upłynąć na Miodowej. Lepiej dla chwały Bożej, dla pozycji Kościoła powszechnego w świecie jako stróża prawdy i wolności sumień; lepiej dla Kościoła w Polsce i lepiej dla pozycji mego Narodu; lepiej dla moich diecezji i dla wzmocnienia postawy duchowieństwa. A już na pewno lepiej dla dobra mej duszy.”

O trudnym czasie więzienia Prymasa, ale także o wielu dziełach, które wyrosły z cierpienia Stefana Wyszyńskiego, a także o jego losach po uwolnieniu -opowiada pani Beata Mackiewicz z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Rozmawiała z nią Paulina Wysocka.

Audycja powstaje we współpracy z Instytutem Prymasowskim Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Fundacją Radia Niepokalanów.

SŁUCHAJ: wtorek – godz. 9.15


DO ODSŁUCHANIA: „WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ. Duchowe przygotowanie do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego” (odcinki archiwalne)