Winylowo i Annalogowo: Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski
Zapraszam do słuchania płyty z zarejestrowaną pierwszą pielgrzymką Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Po 47 latach od rejestracji nagrania wysłuchamy przemówień i homilii naszego Ojca Świętego wygłoszonych 2 VI 1979 r. na Placu Zwycięstwa w Warszawie. Oficjalnym hasłem podróży apostolskiej były pierwsze słowa hymnu ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa – „Gaude Mater Polonia” („Raduj się Matko Polsko”).
Anna Chojnacka
SŁUCHAJ:
Środa, 3 czerwca, 20.15 (premiera);
Sobota, 6 czerwca, po 16.00 (powtórka)

