Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi: DZIESIĄTY DZIEŃ ZAWIERZENIA (15.08) – RELACJA

W Niepokalanowie trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była centralnym punktem, trwającego jeszcze do 22 sierpnia, Wielkiego Zawierzenia. Ojciec Mirosław Kopczewski, pomysłodawca odbywającej się w Niepokalanowie „akcji modlitewnej”, w wygłoszonej wczoraj konferencji przypominał, że przez bezwarunkowe, zupełne oddanie siebie i wszelkich spraw Niepokalanej, wypełniamy wraz ze św. Janem Apostołem, testament z krzyża i przyjmujemy Maryję za swoją Matkę.

Ojciec Mirosław przypomniał także, że spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi”, odbywają się w Niepokalanowie już od listopada. Warto przypomnieć, że po Wielkim Zawierzeniu będą kontynuowane i każdy w pierwsza sobotę miesiąca będzie mógł przyjechać do Niepokalanowa i oddać swoje sprawy Matce Bożej.

Mowa była także o tym, w jakich sprawach Matka Boża nie może pomóc…

Jest różnica między modlitwą, a zawierzeniem – tłumaczył ojciec Mirosław.

Sumie odpustowej o 11.30 przewodniczył bp Stefan Regmunt.

Również wczoraj można było adorować w Niepokalanowie Najświętszy Sakrament w monstrancji, która jest darem Polaków dla sanktuarium w Fatimie z okazji setnej rocznicy objawień Maryjnych. Monstrancja – zanim zostanie przekazana do Fatimy, peregrynuje po polskich parafiach. Wczoraj, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kiedy w Niepokalanowie obchodziliśmy główne uroczystości odpustowe i kiedy odbyły się centralne uroczystości, związane z trwającym jeszcze do 22 sierpnia Wielkim Zawierzeniem Niepokalanemu sercu Maryi, można było ją zobaczyć, a przede wszystkim adorować Pana Jezusa w niezwykłej monstrancji, przypominającej postać Niepokalanej.

Począwszy od dziś w ramach Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, będziemy przez kolejne dni, aż do 22 sierpnia dziękować Bogu za Jego miłość (16 sierpnia), za stworzenie (17 sierpnia), za dar życia (18 sierpnia), za zbawienie w Kościele (19 sierpnia), za rodzinę, przyjaciół i bliskich (20 sierpnia), za powołanie (21 sierpnia) oraz w dniu, kiedy przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, 22 sierpnia, za naszą Matkę Maryję.

Dziś (16 sierpnia) modlitwa w Niepokalanowie rozpocznie się o 17.00. Mszy świętej przewodniczył będzie ks. Piotr Kalinowski SAC, a swoim świadectwem nawrócenia podzieli się Patrycja Hurlak. Dziś nie będzie transmisji radiowej. Program Wielkiego Zawierzenia, w tym program transmisji w Radiu Niepokalanów znaleźć można na stronie radioniepokalanow.pl Zamieszczone są tam także – w całości – nagrania audio z poszczególnych dni Zawierzenia.

POSŁUCHAJ TAKŻE:

Całe kazanie bp-a Stefan Regmunta, wygłoszone 15 sierpnia w Niepokalanowie oraz Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

Świadectwo Andrzeja na temat działania Matki Bożej w jego życiu, wygłoszone przed Eucharystią 15 sierpnia

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

DZIEWIĄTY DZIEŃ ZAWIERZENIA (14.08) – RELACJA

ÓSMY DZIEŃ ZAWIERZENIA (13.08) – RELACJA

SIÓDMY DZIEŃ ZAWIERZENIA (12.08) – RELACJA

SZÓSTY DZIEŃ ZAWIERZENIA (11.08) – RELACJA

PIĄTY DZIEŃ ZAWIERZENIA (10.08) – RELACJA

CZWARTY DZIEŃ ZAWIERZENIA (09.08) – RELACJA

TRZECI DZIEŃ ZAWIERZENIA (08.08) – RELACJA

DRUGI DZIEŃ ZAWIERZENIA (07.08) – RELACJA

PIERWSZY DZIEŃ ZAWIERZENIA (06.08) – RELACJA

Niepokalanów: Dziś (06.08) rozpoczyna się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Niepokalanów: 90. rocznica postawienia figurki Niepokalanej. To od niej wszystko się zaczęło!

(Niezwykła) figura Matki Bożej Fatimskiej w Niepokalanowie

Wielkie Zawierzenie – TRANSMISJE RADIOWE

Wszystkie informacje/audycje, dotyczące Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, emitowane na antenie Radia Niepokalanów oraz zamieszczane na naszej stronie internetowej znajdziesz TUTAJ

Fot. na górze, bazylika w Niepokalanowie, Paweł Ambroziak
Fot. w tekście, monstrancja fatimska, Piotr Chomicki, Fundacja Holy Mary Team