WIELKIE ZAWIERZENIE – 20, 21, 22 sierpnia – TRANSMISJE RADIOWE

Przed nami trzy ostatni dni Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, które od 6 sierpnia trwa w Niepokalanowie. Gośćmi specjalnymi w tych dniach będą o. Stanisław Jarosz OSPPE i Wiesława Kowalska. 

Program radiowych transmsiji przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Dziękczynienie za zbawienie w Kościele
17.00 Nabożeństwo różańcowe
18.00 Msza św.: o. Stanisław Jarosz OSPPE
19.00 Konferencja: o. Stanisław Jarosz OSPPE, Wiesława Kowalska, Z Maryją w czas niepokoju i zamętu

Wtorek, 21 sierpnia 2018
Dziękczynienie za powołanie
17.00 Nabożeństwo różańcowe
18.00 Msza św.: o. Stanisław Jarosz OSPPE
19.00 Konferencja: o. Stanisław Jarosz OSPPE, Wiesława Kowalska, Podwyższyć Krzyż w rodzinie

Środa, 22 sierpnia 2018
Dziękczynienie za naszą Matkę Maryję
17.00 Nabożeństwo różańcowe
18.00 Msza św.: o. Stanisław Jarosz OSPPE
19.00 Konferencja: o. Stanisław Jarosz OSPPE, Wiesława Kowalska, Cywilizacja życia i miłości

o. Stanisław Jarosz OSPPE – urodził się w Czerwiennym na Skalnym Podhalu 3 sierpnia 1953 r. Niewątpliwy wpływ na dalsze życie i powołanie miało poznanie Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w tamtym czasie przyjeżdżał na wakacje na Bachledówkę. Święcenia kapłańskie w Zakonie św. Pawła Pierwszego Pustelnika przyjął 24 maja 1979 r.Pracował w Rzymie, na Jasnej Górze, w Wieruszowie, na Skałce w Krakowie, w Toruniu. Przez sześć lat był przeorem i rektorem kościoła Świętego Ducha w Warszawie. W latach 2002-2008 pełnił funkcję definitora generalnego Zakonu Paulinów.Jest moderatorem Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z siedzibą na Jasnej Górze. Znany jest z programu „Wolność Słowa” w Telewizji Puls. Współpracuje m.in. z Radiem Maryja, Radiem Plus, Radiem Jasna Góra (Rozmowy Nikodemów i Słowo na niedzielę). W prosty sposób wyjaśnia słuchaczom zawiłe problemy teologiczne. Nie boi się trudnych pytań. Pisze dla miesięcznika „Pastores”. Jest autorem czytań mszalnych w „Agendzie liturgicznej”.
Wiesława Kowalska – pedagog, matka wielodzietnej rodziny. Przez wiele lat związana z Akademicką Wspólnotą Rodzin przy kościele Św. Anny w Warszawie, a w latach 1984-1992 z Odnową w Duchu Świętym. Od 1981 r. zajmuje się obroną życia, zaś od 1987 r. – promuje modlitwę duchowej adopcji i niesie pomoc rodzinom dotkniętym syndromem postaborcyjnym. Współpracuje na tym polu z osobami świeckimi i kapłanami z różnych krajów. Od 1994 r., wraz z O. Stanisławem Jaroszem OSPPE – moderatorem Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji z siedzibą na Jasnej Górze, prowadzi rekolekcje formacyjno-szkoleniowe dla animatorów realizujących program duchowej obrony rodziny, w kraju i za granicą. W latach 1996-1997 – korespondentka „Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego”.
Znana z wielu audycji o powyższej tematyce, w mediach katolickich, takich jak: „Radio Józef”, „Radio Plus”, „Radio Jasna Góra”, „Radio Maryja”, „TV Puls”, „TV Trwam” ( „Rozmowy niedokończone” ), „Katolicka Rozgłośnia I Programu Polskiego Radia” ( „Ślady na piasku”, „Familijna Jedynka” ).
Autorka wielu artykułów, modlitw, nowenn. Świadek wielu łask i cudów, uzdrawiającej mocy Boga, płynącej ze wspólnej modlitwy w rodzinach. Świadectwem tym dzieli się w wielu krajach ( Polska, Węgry, Białoruś, Ukraina, Niemcy, Francja, Anglia).

POLECAMY:
DO ODSŁUCHANIA: Wielkie Zawierzenie – nabożeństwa, kazania, konferencje