WIELKIE ZAWIERZENIE – 11, 12 sierpnia – TRANSMISJE RADIOWE

6 sierpnia w Niepokalanowie rozpoczęło się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.  Data, 06 sierpnia, nie jest przypadkowa – Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczyna się bowiem w dniu, kiedy zaczynamy Nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zakończy zaś – 22 sierpnia, czyli w rocznicę ustanowienia święta Maryi Królowej i poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Piusa XII w 1942 roku.  Również 6 sierpnia (1927 r.) Ojciec Maksymilian Kolbe na ziemiach ofiarowanych mu przez księcia Jana Druckiego-Lubeckiego pod budowę Niepokalanowa postawił figurkę Maryi. To od niej wszystko się zaczęło!

PROGRAM TRANSMISJI RADIOWYCH W DNIACH 11, 12 SIERPNIA 2018:

Sobota, 11 sierpnia 2018
Zawierzenie telewizji, radia, prasy i innych mediów
11.00 Msza św.: ks. Marek Siwicki TChr
12.00 Nabożeństwo różańcowe
13.00 Konferencja: Wincenty Łaszewski, Różańcowe zwycięstwa

Ks. Marek Siwicki TChr. – obecnie jest członkiem Grupy Misyjnej Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głosi rekolekcje, konferencje, jest bliskim współpracownikiem Centrum Nowej Ewangelizacji w Witkowie k. Stargardu. Wcześniej pracował w parafiach prowadzonych przez Księży Chrystusowców na Pomorzu Zachodnim oraz za granicą. Ksiądz Siwicki wprowadzi nas w kerygmat chrześcijański.

Wincenty Łaszewski – doktor teologii, pisarz, tłumacz, badacz w zakresie antropologii mariologicznej. Międzynarodowy autorytet w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy. Specjalista w zakresie analizy teologiczno-antrolologicznej proroctw, pw. dotyczących Polski. Członek Światowego Apostolatu Fatimskiego. Współpracownik ośrodków fatimskich na całym świecie. W czasie spotkań będzie można nabyć jego książki.

od 21.00 do 7.00 Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa, w tym samym czasie czuwanie w bazylice w Niepokalanowie

Niedziela,12 sierpnia 2018*
Niedziela Ewangelizacyjna –Zawierzenie służby zdrowia
Świadectwo Macieja Bodasińskiego na wszystkich Mszach św. (także o 8.30, którą będziemy transmitować)
15.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo różańcowe
16.00 Msza św.: ojcowie franciszkanie
17.00 Nabożeństwo oddania życia Panu Jezusowi i Niepokalanej (Maciej Bodasiński)

Maciej Bodasiński – filmowiec, dokumentalista, ewangelizator, współpracownik Lecha Dokowicza, razem nagrali wiele filmów i byli inicjatorami Wielkiej Pokuty 2016 na Jasnej Górze i Różańca do Granic 2017.

Tak mówi o sobie: Gdy miałem 14 lat byłem bardzo cichym, zamkniętym w sobie, ogromnie zakompleksionym i nieśmiałym chłopcem. Lęk, chłód, pęknięcie relacji, milczenie, gwałtowność, nieobecność, samotność, zamknięcie… Gdy rozpoczynałem liceum żyłem już głęboko pogrążony w ciemności, popadłem w wiele bardzo złych przyzwyczajeń, zamykałem się coraz bardziej w sobie, tracąc kontakt z otaczającym mnie światem. Nie miałem przyjaciół. Byłem coraz bardziej samotny. Żyłem zupełnie poza Bogiem i Jego Kościołem. Miałem 17 lat, gdy znajomy rodziców „zaciągnął” mnie na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, nie wiem dlaczego tam poszedłem. Zobaczyłem ludzi, którzy stanowili moje przeciwieństwo – byli uśmiechnięci, spokojni, patrzyli sobie w oczy. Desperacko uchwyciłem się tego widoku. Rok później klęcząc i płacząc pośród tłumu modlących się ludzi oddawałem swoje życie Jezusowi Chrystusowi. To był moment zmartwychwstania, od tamtej chwili zaczęło się w moim życiu liczenie lat „po Chrystusie”. Nie jestem w stanie policzyć łask, cudów, darów, Słów, natchnień, spotkań, uwolnień, jakie Bóg mi ofiarował. Niczym na to nie zasłużyłem.

W niedzielę 12 sierpnia na każdej Mszy św. podzieli się swoim świadectwem, a o 17.00 wraz z ks. Markiem Sawickim poprowadzą nabożeństwo oddania życia Jezusowi Chrystusowi. Przez cały dzień będzie można z nim porozmawiać oraz zaopatrzyć się w jego filmy.

*Tego dnia zapraszamy także na transmisję Mszy świętej o 8.30 z Niepokalanowa.

POSŁUCHAJ:
DZIEŃ PIERWSZY, 6 sierpnia 2018
DZIEŃ DRUGI, 7 sierpnia 2018
DZIEŃ TRZECI, 8 sierpnia 2018
DZIEŃ CZWARTY, 9 sierpnia 2018

POSŁUCHAJ:
Zawierzenie/Oddanie Maryi – skuteczna broń na szatana

CAŁY PROGRAM TRANSMISJI RADIOWYCH DOSTĘPNY TUTAJ
CAŁY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA DOSTĘPNY TUTAJ

 


Polecamy płytę pamiątkę z zeszłorocznego Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi 2017 (do nabycia w księgarni w Niepokalanowie).

Z wielką radością informujemy, że ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa wydali płytę, na której znajduje się zapis tego, co w dniach 6-22 sierpnia 2017 r. działo się w Niepokalanowie. Mowa, oczywiście, o Wielkim Zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi 2017.  Spis treści płyty – TUTAJ