Wędrówki z Radiem Niepokalanów: Włodek Pawlik

„Wędrówki z Radiem Niepokalanów” to muzyczna audycja dla ,,chętnego ucha”, okraszona rozmową, do której zapraszani są ciekawi goście ze świata muzyki, kultury, sztuki i nie tylko. Zapraszają Marcin Dębowski i Rafał Węglewski.

SŁUCHAJ: soboty, 21.30
POWTÓRKI:
niedziela, 13.10
poniedziałki, 18.10

Gościem ich kolejnej audycji, na premierę której zapraszamy w sobotę, 11 sierpnia o 21.30 będzie Włodek Pawlik.

Włodek Pawlik – pianista, kompozytor, pierwszy i jak dotąd jedyny w Polsce laureat nagrody Grammy w kategorii jazzu, którą otrzymał za płytę „Night In Calisia” (2014). W dorobku ma 30 autorskich albumów oraz kompozycji, obejmujących m.in. ścieżki dźwiękowe do filmów i muzykę tworzoną do tekstów poetyckich oraz muzykę orkiestrową. Na swoim koncie ma szereg prestiżowych nagród, wśród których można wyróżnić m.in. Fryderyki, nagrodę TVP Kultura za płytę Anhelli (2006), a także Koryfeusza Muzyki Polskiej 2014 w kategorii Osobowość Roku. Ponadto, w 2014 r., został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie UMFC) w Warszawie w klasie Barbary Hesse-Bukowskiej i Wydziału Jazzu Hochschule.

Za: www.wlodekpawlik.com

Na zdjęciu: Rafał Węglewski (z lewej), Włodek Pawlik i Marcin Dębowski w studiu Radia Niepokalanów/fot. Tadeusz Łopaciński/Radio Niepokalanów