Wędrówki z Radiem Niepokalanów: Przemysław Kapituła – sobota, 19 czerwca

Gościem Rafała Węglewskiego i Piotra Kochela w audycji „Wędrówki z Radiem Niepokalanów” będzie Przemysław Kapituła, polski organista i impresario muzyczny (na zdjęciu obok – w środku) Artysta regularnie koncertuje w kraju i za granicą (Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Słowacja, Szwajcaria, Urugwaj, Włochy) dając ok. 110 koncertów rocznie na najpoważniejszych europejskich festiwalach organowych .

Dyrektor Fundacji „Festiwal Muzyki Sakralnej” organizuje blisko 150 koncertów rocznie. Inicjator, dyrektor naczelny i artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY” w Warszawie.

Artysta jest również pomysłodawcą i twórcą wielu przedsięwzięć artystycznych na terenie Warszawy i Polski m.in. cykli koncertów: „Wielkie Organy w Archikatedrze”, „Organy Parafii Św. Wojciecha na Woli”, „Organy Mazowsza”, „Organy Śródmieścia”, „Organy Woli”. Jest również inicjatorem remontu zabytkowych organów w kościele św. Wojciecha w Warszawie.

Zadaniem Fundacji „Festiwal Muzyki Sakralnej” jest organizowanie, popularyzowanie i wspieranie działalności kulturalnej w Polsce. Fundacja organizuje corocznie 280 koncertów, w których każdego roku bierze udział ok. 25 tysięcy słuchaczy.

Dziennikarze będą rozmawiać z gościem audycji m.in o XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej. ORGANY ARCHIKATEDRY 2021 r. Wydarzenie odbędzie się od 4 lipca do 19 września 2021 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie w każdą niedzielę o 16.

W ramach festiwalu wystąpią najwybitniejsi wirtuozi z całego świata. Po raz 21. zostanie przyznana nagroda Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski „Srebrna Piszczałka”.

Na audycję zapraszamy w sobotę, 19 czerwca o 21.30 oraz we wtorek, 22 czerwca (powtórka) o 18.15.

Fot.1 za http://kapitula.org/
Fot. 2- Paulina Wysocka