Warszawa: Procesja Różańcowa za Polskę

W niedzielę, 15 maja, w kilkunastu polskich miastach odbędą się Pokutne Procesje Różańcowe za Polskę. Data nie jest przypadkowa bowiem łączy dwa niezwykle ważne święta. 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy. Natomiast 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.

Uczestnicy procesji będą również wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy przeciwko życiu.

Wydarzenie rozpocznie się o 15:00 przed Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Procesja Różańcowa przejdzie m.in. przez centrum miasta i dojdzie aż na Plac Zamkowy. Natomiast o 17:30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście odbędzie się dziękczynna Msza święta. Więcej informacji można na stronie rozanieczazyciem.pl.


W obliczu zagrożenia agresją militarną ze strony Rosji, a także coraz trudniejszej sytuacji wewnętrznej w Polsce związanej z kryzysem migracyjnym i gospodarczym, chcemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi szczególnie za grzechy przeciwko życiu.

W tym roku niedziela 15 maja przypada pomiędzy świętem Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, a świętem św. Andrzeja Boboli, który w swoich objawieniach ze Strachociny potwierdza, że jest głównym Patronem Polski.

W związku z powyższym, Procesja Różańcowa będzie wydarzeniem bez precedensu nie tylko ze względu na układ dat, ale przede wszystkim dlatego, że jako wierni Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, przejdziemy z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej (tak ukazała się Matka Boża na polach zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920), relikwiami św. Andrzeja Boboli oraz Krzyżem Pasyjnym zawierającym relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, głównymi arteriami Warszawy.

Matka Boża w każdym objawieniu wzywała i wzywa do odmawiania Różańca Świętego i wynagradzania za grzeszników.
Anioł podczas objawień w Fatimie trzymając w ręku ognisty miecz, trzykrotnie wezwał Pokuty! Pokuty! Pokuty!

Wiele wskazuje na to, że dzisiaj jak nigdy wcześniej w historii Narodu Polskiego, potrzebujemy pokutować za grzechy masowo i publicznie popełniane przez Polaków, za tysiące aborcji, pijaństwo, rozbite małżeństwa i rodziny, apostazję, a także podziały i nienawiść w rodzinach, w społeczeństwie, a nawet w Kościele.