Warszawa: ORGANY ARCHIKATEDRY – koncert dedykowany kard. Wyszyńskiemu! Wstęp wolny!

W niedzielę, 12 września o 16.00 podczas koncertu Piotra Rachonia w Katedrze św. Jana Męczennika w Warszawie będzie miało miejsce wręczenie nagrody SREBRNA PISZCZAŁKA. Jest to nagroda Przewodniczącego Episkopatu Polski za zasługi w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Wyjątkowo w tym dniu wstęp na koncert będzie bezpłatny. Z racji beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego występ zostanie dedykowany Jego osobie.

„Koncert Piotra Rachonia, z racji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie dedykowany osobie Prymasa Tysiąclecia. Zapraszamy wszystkich, którzy będą chcieli pomodlić się przy grobie błogosławionego na koncert muzyki organowej. W wydarzeniu będzie uczestniczył Przewodniczący Episkopatu Polski, który wręczy nagrodę SREBRNA PISZCZAŁKA” – mówi Michał Guzek, rzecznik festiwalu.

„Srebrna Piszczałka” została przyznana już po raz 21. Nagrodę w tym roku z rąk arcybiskupa Stanisława Gądeckiego 12 września w Katedrze św. Jana Męczennika w Warszawie odbierze dr Piotr Karwowski – założyciel i dyrygent Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.

„Srebrna Piszczałka” przyznawana jest od 2000 roku za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Nagroda wręczana jest corocznie podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie. Wśród laureatów nagrody są m.in. prof. Stefan Stuligrosz, prof. dr hab Jerzy Erdman czy prof. Józef Świder.

Wręczenie nagrody będzie miało miejsce 12 września o 16.00 podczas koncertu znakomitego polskiego pedagoga i organisty Piotra Rachonia. W programie recitalu usłyszymy kompozycje: J. S. Bacha – Toccata, Adagio i Fuga C- dur, J. Walthera – Concerto del Sigr.Blamr, M. E. Bossiego: Stunde der Weihe op. 132 nr 4.

Organizatorem 28. Międzynarodowego Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY jest Fundacja „Festiwal Muzyki Sakralnej”, której celem jest organizowanie, popularyzowanie i wspieranie działalności kulturalnej w Polsce. Fundacja organizuje corocznie 280 koncertów, w których każdego roku bierze udział ok. 25 tysięcy słuchaczy.

Więcej informacji i bilety można znaleźć na www.kapitula.org