Warszawa: „Czas to miłość” wystawa poświęcona Prymasowi Wyszyńskiemu

27 lipca 2021 r., o godz. 11.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Czas to miłość” poświęconej Prymasowi Wyszyńskiemu (skwer ks. Jana Twardowskiego, Krakowskie Przedmieście, przy pomniku Kardynała Wyszyńskiego)

Na wystawie w nowatorskiej formie graficznej przedstawione zostaną najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia. Znajdą się na niej także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa. Wybrane maksymy mają charakter uniwersalny, wciąż mogąc stanowić życiowy drogowskaz dla każdego odwiedzającego wystawę.

Przygotowując tę wystawę zastanawialiśmy się, jak odejść od historycznego i pomnikowego obrazu Kardynała i pokazać go przede wszystkim jako kogoś, kto niezależnie od okoliczności – często dramatycznych kierował się w życiu po prostu miłością. Uważamy, że właśnie ten fakt świadczy o jego wielkości. Był człowiekiem dobrym, serdecznym, wyrozumiałym i mądrym. Wobec samego siebie, wobec współpracowników, wobec wiernych i wobec swoich wrogów – zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości. Wybór cytatów, ze względu na ich obfitość, nie był łatwy, ale zdecydowaliśmy się na te, które dziś mogą pomóc nam dobrze żyć.

Ekspozycja przygotowana przez zespół Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła Ii i Prymasa Wyszyńskiego prezentowana będzie w dniach 26 lipca – 16 sierpnia 2021 r. w Warszawie na skwerze ks. Jana Twardowskiego. ZAPRASZAMY!

Za: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego/https://mt514.pl/