W Niepokalanowie trwa Nowenna do Chrystusa Króla

W Niepokalanowie odprawiana jest Nowenna do Chrystusa Króla przed 2000-leciem odkupienia. W związku z tym wierni mogą czcić przybyły tu Kongresowy Obraz Chrystusa Króla. Mówi ojciec Mirosław Kopczewski.

Nowenna odmawiana w Niepokalanowie wpisuje się w dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do wielkiego Jubileuszu Odkupienia, który przypada w 2033 roku. Zgodnie z zaleceniami Episkopatu, najważniejszymi momentami nowenny w latach 2024-2033 będą: corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, mamy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.

Nowenna do Chrystusa Króla rozpoczęła się w Niepokalanowie od Wniebowstąpienia Pańskiego (12 maja) i potrwa do święta NMP Matki Kościoła (20 maja).

Dokładny program Nowenny można znaleźć na stronie internetowej Radia Niepokalanów – www.radionepokalanow.pl oraz na stronie klasztoru – www.niepokalanow.pl

Cały wywiad z ojcem Mirosławem dostępny TUTAJ

Malwina Szymańska/Radio Niepokalanów