W najbliższą sobotę w Niepokalanowie odbędzie 4. Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka

Już w najbliższą sobotę, 24 kwietnia, w Niepokalanowie, odbędzie się 4. Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot Modlących się za kapłanów.

– Okazją do wspólnej modlitwy jest 103. rocznica święceń o. Maksymiliana Kolbego – mówi o. Mirosław Kopczewski OFMConv., organizator spotkania.

Gościem specjalnym Spotkania będzie o. Piotr Cuber – franciszkanin z Krakowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 na placu znajdującym się za Bazyliką w Niepokalanowie.

W dalszej części spotkania przewidziano jeszcze prezentację wspólnot modlących się w intencji kapłanów, drugą konferencję o. Piotra Cubera OFMConv. o św. Maksymilianie Kolbe i jego ewangelizacji przy pomocy mediów. Zakończeniem 4. Ogólnopolskiego Spotkania Apostolatu Margaretka będzie wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji księży.

Ojcowie Franciszkanie zapraszają wszystkich wiernych, przedstawicieli grup i wspólnot modlących się za kapłanów, aby przybyli do Niepokalanowa lub uczestniczyli w spotkaniu za pośrednictwem kanału na Youtube. Będzie to okazja do umocnienia się w modlitwie oraz założenia nowych Margaretek, czyli siedmioosobowych grupek, które omadlają konkretnego kapłana.

Więcej informacji o 4. Ogólnopolskim Spotkaniu Apostolatu Margaretka można znaleźć na stronie www.Niepokalanow.pl

Paulina Wysocka/Radio Niepokalanów