Tydzień biblijny: TABU BIBLIJNE. Zagraj w grę i poznaj Biblię

Zagraj w grę i poznaj Biblię – zachęcają twórcy gry Tabu Biblijne, która pomaga zgłębiać biblijne treści. W Tygodniu Biblijnym zachęcają do spędzenia czasu w rodzinie, wspólnocie czy klasie, grają w grę opartą na formule kalamburów. Gra mam trzy poziomy trudności i zawiera hasła biblijne.

⭐️NA CZYM POLEGA?

Jak dobrze znasz Pismo Święte i biblijne postacie? Możesz się o tym łatwo i szybko przekonać w trakcie dobrej zabawy w grę karcianą, zatytułowaną „Tabu biblijne”.

Przed rozpoczęciem gry określamy, jaki poziom trudności wybieramy. Następnie dzielimy graczy na dwie drużyny, a potem każda z nich wybiera jedną osobę, która przedstawia hasło. Wybrana osoba ciągnie jedna kartę i przestawia reszcie hasło, nie używając go, a także innych słów, zapisanych na karcie. Prezentujący zagadnienie ma na to jedną minutę, czyli jeden obrót klepsydry. W czasie, kiedy pierwsza drużyna zgaduje hasło, druga pilnuje upływającego czasu i sprawdza, czy czasem nie padło niedozwolone słowo.

W grę może grać 4 i więcej osób, a na rozgrywkę trzeba liczyć od 30 do 120 minut.

W grze w Tabu biblijne liczy się znajomość Pisma Świętego, ale także kreatywność i szybkość.

⭐️DLA KOGO?

„Tabu biblijne” to dosyć prosta gra, jednak wymagająca umiejętności czytania przynajmniej od jednego członka drużyny. Łatwo opanuje ją około dziesięcioletnie dziecko. Wymagany wiek, czyli podane na opakowaniu 10+ to jednak tylko sugestia – młodsze dzieci, wychowujące się w katolickich rodzinach często dobrze sobie radzą i świetnie bawią nawet mając 7-8 lat.

⭐️DLACZEGO WARTO?

Gra weryfikuje Twoją wiedzę biblijną, a także refleks i kreatywność, „Tabu biblijne” integruje osoby, które w nią grają – szczególnie te występujące w jednej drużynie, już po pierwszej rozgrywce zaczniesz inaczej czytać Biblię – gra uczy większej uważności na słowa Pisma Świętego.

Tabu biblijne to religijna gra karciana, zachęcająca do wnikliwszej lektury Pisma Świętego. Idealna dla katolickich rodzin lub przebywających na rekolekcjach wakacyjnych. Rozgrywka pozwala na przyjemną i edukacyjną zabawę ze Słowem Bożym.

***
Jeśli gra się spodobała, zachęcamy do uważnego słuchania 100. odcinka Dobrej biblioteczki, audycji o książkach pełnych dobrych wartości – niedziela, 21 kwietnia, godz. 17.15. Będzie bardzo biblijnie i świątecznie. I będzie można zdobyć tę właśnie niespodziankę od Wydawnictwa SUMUS.

Grę znajdziecie również tutaj: WYDAWNICTWO SUMUS