Trwa XIV Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina”: 23 sierpnia zapraszamy do Zielonek – Parceli k./Starych Babic

Kolejny koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” nie odbędzie się w niedzielę, lecz wyjątkowo w czwartek 23 sierpnia o godzinie 19.00 . Po raz pierwszy festiwal zagości w nowo wybudowanej sali koncertowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli. Po raz pierwszy na naszym festiwalu wystąpią wykonawcy, którzy przyjadą do nas z odległych Chin.

Młodzieżowy chór The Lark Choir of Guangzhou Children′s Palace , ma swoją siedzibę w jednym z najbardziej znanych miast Chin Guangzhou, znanym także pod nazwą Kanton. Chór, którego dyrektorem artystycznym jest prof. Leon Shiu-wai TONG, poprowadzi pani CHEN Ling. Chór Skowronki z Pałacu Młodzieży w Kantonie /w wolnym tłumaczeniu/, można porównać z poznańskimi Słowikami. Powstał 1954 roku. Przez ponad 64 lat istnienia, zespół był inicjatorem rozwoju kulturalnego w prowincji Guangdong, co było możliwe dzięki nieskończonemu wysiłkowi wielu pokoleń chórzystów i instruktorów. Dzięki współpracy z wieloma czołowymi i innowacyjnymi dyrygentami, chórowi udało się osiągnąć czysty i jasny dźwięk, bogatą i pełno brzmiącą harmonię, żywy i różnorodny styl wykonania oraz dokładność i autentyczność w ekspresji muzycznej. W repertuarze chóru znajdują się utwory wymagające od wykonawców ogromnych umiejętności wokalnych. Chór wielokrotnie był zdobywcą pierwszych miejsc, nagród za najlepsze wykonania oraz nagród specjalnych w konkursach chóralnych o zasięgu międzynarodowym. Był zapraszany do udziału w wielu międzynarodowych festiwalach chóralnych. Brał także udział w międzynarodowych tournée, prezentując swoje umiejętności wokalne w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Czwartkowy koncert w Zielonkach Parceli, będzie jedynym występem tego utytułowanego zespołu w Polsce, podczas jego tournée po Europie i dużym wydarzeniem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu.  Gorąco Państwa zapraszam do jego wysłuchania.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo na oficjalnej stronie festiwalu: chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl oraz na Facebooku.
CZWARTEK 23 SIERPNIA GODZINA 19.00
ZIELONKI – PARCELA k./STARYCH BABIC, SALA KONCERTOWA DOMU KULTURY
UL. POŁUDNIOWA 2A 

KONCERT CHIŃSKIEGO CHÓRU:

The Lark Choir of Guangzhou Children′s Palace
CHEN Ling – dyrygent

Dyrektor artystyczny: Profesor Leon Shiu-wai TONG

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Stare Babice Krzysztofa Turka

organizatorzy:
Gmina Stare Babice
Dom Kultury Stare Babice
Towarzystwo Muzyczne im. K.Wiłkomirskiego

dofinansowanie:
Władze Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam.
Mariusz Dżyga ,
Dyrektor Festiwalu