TERESIN: XVII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornych GALIMATIAS

Już siedemnasty raz, w Teresińskim Ośrodku Kultury, odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornych Galimatias. W dniach 19 i 20 października w Teresinie będzie można zobaczyć 12 spektakli w wykonaniu teatrów niezależnych z całego kraju.

W tym roku przeważają tematy trudne, ale ważne. Głównym tematem rozważań scenicznych twórców jesteśmy tradycyjnie my sami: nasze pragnienia (Teatr Po 40 „Dokądkolwiek”, Teatr Krzesiwo „Sztuka latania”) i do czego jesteśmy zdolni, by je spełnić (Creatorium „C.D.N.”, Angelika Sokólska „Ja, Mania”), przestrzeń, w której żyjemy (Piotr Rogaliński „Faszystowska Mać”, T.Lab „be.to. NOWA LegENDa”), nasze granice (Zespół Teatralny Zygzak „Aldynai”, Teatr Nie z Tej Kulisy „Kara”). Na dzień przed wyborami, nie zabraknie rozważań nad obecną sytuacją polityczną kraju (Teatr Narybek From Poland „Wyspa”) i wpływu owej władzy na różne aspekty pracy twórczej (Teatr Agrafka „Epopeja”). Większość spektakli to dzieła autorskie, ale nie zabraknie też odwołań do klasyki, zarówno na poważnie (Grupa teatralna Hurragram „Pokojówki”), jak i z przymrużeniem oka (Studio teatralne „Oj” „Trzy siostry (ale nie te Czechowa tylko Czarownice z Makbeta)”).

Jury konkursowe tworzą wybitni ludzie teatru – dramaturg i reżyser Natalia Fijewska-Zdanowska, historyk teatru i aktorka Katarzyna Flader-Rzeszowska, dyrygent i kompozytor Marek Żurawski oraz juror-junior Sebastian Gontarz.

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej imprezie! Wstęp na wszystkie spektakle WOLNY!