Teraz POLSKIE: – piątek, 16 lutego, 18.15

Gościem audycji Teraz Polskie będzie piosenkarka, kompozytorka, aktorka, pedagog – Iwona Manista – Kutryś

Iwona Manista-Kutryś – z zawodu i pasji wokalistka, kompozytorka, aktorka i pedagog. Ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, Uniwersytet Łódzki oraz Szkołę Aktorską Państwa Machulskich w Warszawie.

Jest Laureatką wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych w tym Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty w Warszawie gdzie zdobyła „Kryształowy Kamerton” nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR za swoje kompozycje, Trybunałów Uśmiechu w Piotrkowie Trybunalskim gdzie przyznano jej Nagrodę Główną za interpretacje piosenek aktorskich oraz laureatką I miejsca i nagrody Publiczności Konkursu o Laur Wiecha w Warszawie przy Teatrze Rampa, a także Złotego Klucza na Ogólnopolskim Festiwalu Jonasza Kofty w Warszawie.

Nagrała dwie płyty ze swoimi kompozycjami „Godzina jeszcze młoda” oraz „Smakuj życie” na której znajduje się także tekst mistrza polskiej piosenki Jacka Cygana. On sam o jej kompozycji napisał: „Sama piosenka jest ujmująca, z pewnością wyraża ideę tekstu, ale także coś więcej, to co jest w Pani.” Została Kobietą Roku 2018 gminy Lesznowola w kategorii „Kobieta Kreatywna” nagrodzona za działalność w kulturze i edukacji. Zdobyła nagrodę magazynu Law Businnes Quality za wspieranie kobiecych inicjatyw oraz uczestniczka Szansy na sukces z zespołem „Oddział Zamknięty” oraz z piosenkami Wojciecha Trzcińskiego.

Śpiewa jazz, piosenki autorskie, poetyckie, aktorskie, popowe, musicalowe oraz kabaretowe. Ma w repertuarze kilka recitali oraz gra w komedii małżeńskiej „Adamm” bo ta forma wyrazu oprócz piosenki też jest jej bliska. Prowadzi działalność edukacyjną a jej wychowankowie śpiewają w Teatrze Rampa, Roma, Dramatycznym czy Operze Kameralnej w Warszawie. Aktualnie na stałe śpiewa w warszawskim Kabarecie „Filip z konopi” Filipa Borowskiego obok takich gwiazd polskiej sceny jak Ewa Kuklińska, Danuta Stankiewicz, Katarzyna Jamróz, Tadeusz Drozda i wielu innych. Brała udział w koncertach charytatywnych i projektach płytowych „Serce dla serca” czy „Gloria Victis” z gwiazdami polskiej sceny takimi jak Irena Santor, Grażyna Szapołowska, Kayah, Tamara Arciuch czy Krzysztof Antkowiak. Nagrała z chórem dziecięcym kilka płyt. Jej wychowankowie między innymi śpiewali główne role w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie w musicalach „Piloci” i „Mały książę.” W wolnej chwili gdy nie słucha muzyki, czyta, spaceruje najchętniej po lesie, uwielbia łyżwy, narty, rolki, rower, fotografię i taniec. Lubi także jeść, gotować, smakować życie w całej rozciągłości i wszystkimi zmysłami. Kocha życie, ludzi i oczywiście muzykę.

Premiera: piątek, 16 lutego – 18.15
Powtórka: poniedziałek, 19 lutego – 21.30

W audycji Teraz POLSKIE! gramy tylko po polsku. „Znani i lubiani goście” (aktorzy, piosenkarze, sportowcy i celebryci) opowiadają o swoich trzech ulubionych polskich piosenkach i jakie mają z nimi wspomnienia.

Audycja jest ilustrowana muzycznie polskimi utworami – gramy wyłącznie po polsku! Na audycję zaprasza Marcin Dębowski.