Temat na wtorek: Jak prowadzić dzieci do Boga? – wtorek, 26 maja, 9.30
Dziś Dzień Matki, za kilka dni Dzień Dziecka. Dlatego dziś w „Temacie na wtorek” podejmujemy istotną kwestię, łączącą dzieci i rodziców – kwestie wychowania do wiary. Inspiracją do tego jest książka ks. Sławomira Kostrzewy pt. „Jak prowadzić dzieci do Boga”. Kapłan udziela w niej prostych, choć nieoczywistych porad, jak prowadzić nasze dzieci do Boga już od najmłodszych lat. Dzieci nie są za małe na życie duchowe. Mam podobne doświadczenie, jak ks. Sławomir, że pamiętam swoje myśli i pytania o Boga, które pojawiały się już ok. 4 roku życia. Jako mama również widzę, że dzieci pytają, chcą wiedzieć więcej, chcą poznawać Boga. A pytają o Boga, o Maryję, o niebo i anioły, o działanie złego ducha. Jeśli i Wy widzicie, że dzieci chcą więcej w tym temacie, albo chcielibyście zainteresować je światem wewnętrznym, zapraszam na dzisiejsze spotkanie z ks. Sławkiem.
Ks. Kostrzewa pisze m.in. o tym, jak zorganizować modlitwę w rodzinie. Okazuje się, że warto wybrać miejsce, które nie będzie kojarzyło się z zabawą czy snem, oraz odpowiednią porę. Trzy najważniejsze słowa w relacjach międzyludzkich, to także trzy najważniejsze słowa w relacji z Bogiem.
Zapraszam na długą i ciekawą rozmowę z ks. Sławkiem. Paulina Wysocka.
SŁUCHAJ: wtorek, 26 maja – po godz. 9.30

