Targi za nami, wartościowe lektury – przed nami!

Kochani! Targi Wydawców Katolickich już za nami! Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko (nr 10, na zdjęciu – brat Józef Jankowski). Dziękujemy także Organizatorom (https://swk.pl/), że mogliśmy uczestniczyć w nich jako patron medialny!

Tyle się działo. Spotkania, konferencje, wystawy, wspaniałe książki, wartościowi ludzie, dobra muzyka…

Wierzymy, że zaopatrzyliście się w publikacje, które ubogacą Waszego ducha, wleją w serca nadzieję, radość i miłość do drugiego człowieka.

Targi Wydawców Katolickich to bardzo dobre katolickie wydarzenie. W czasach, gdy podstawowe wartości katolickie są atakowane, wyśmiewane, niszczone i wyrzucane z życia publicznego, Targi Wydawców Katolickich, organizowane w centrum Warszawy, stają się także pięknym świadectwem wiary i tego, co w życiu jest ważne! Ilość osób, odwiedzających stoiska Targowe również potwierdza, że Polska to naród, w którym duch katolicki kwitnie, a dobra literatura, jak wiadomo, wzmacnia go i inspiruje do dobrego życia.

Kolejne Targi Wydawców Katolickich dopiero za rok, ale książki czytać można przez cały rok! Bogu niech będę dzięki za tę cudowną rozrywkę! Za łaskę oderwania się od codziennych obowiązków i „bujania w obłokach” – czasem dosłownie 🙂
***
Podczas tradycyjnej sobotniej gali Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS wręczono Nagrody oraz wyróżnienia w 19 konkursowych kategoriach, a także Feniksów Specjalnych oraz nagród Mały FENIKS.

Nagrodę Główną – Feniks Złoty 2023 otrzymał Kardynał Gerhard Müller, którego uhonorowano w dowód wielkiego uznania i wdzięczności Stowarzyszenia Wydawców Katolickich dla wielkiego i oryginalnego Teologa, który umiejętnie przedstawia w tych trudnych czasach poważne kwestie dogmatyczne przekazu wiary Kościoła.

Jakie książki doceniono szczególnie podczas tegorocznych Targów? Komu przyznano Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich? Szczegóły znajdziecie tutaj: https://swk.pl/nagroda-feniks-2023-wyniki-2/?fbclid=IwAR1VIZGKYC0wijUN8hENqshXiT7LwdtVCBqbggP1MeMWpmGRH5GjD2zIM3o

W tym roku Targom Wydawców Katolickich towarzyszył XII Festiwal Chrześcijańskie Granie. Wydarzenie również było objęte patronatem medialnym Radia Niepokalanów. Zwycięzcą Festiwalu został Zespół White Deer. Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 można obejrzeć na www.fabrykakoncertow.com.pl