Szpital im. Pirogowa w Łodzi z ważnym certyfikatem

Świetne wiadomości dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi. Pacjenci mogą być pewni, że są pod najlepszą opieką. Szpital ponownie otrzymał certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”. Według specjalistów placówka jest  wzorem dla innych jeśli chodzi o leczenie żywieniowe. To zwiększa szanse pacjenta w walce z chorobą.

Szpital otrzymał wyróżnienie już po raz drugi. Certyfikat przyznała rada ekspertów Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). O wyróżnieniu zadecydowano jednogłośnie.

– Jest to bardzo istotne wyróżnienie związane z centrum leczenia żywieniowego, które obejmuje swoją opieką ponad 500 pacjentów żywionych pozajelitowo i dojelitowo – mówi dr n. med. Roman Bocian, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi

Eksperci przyznali placówce maksymalne oceny, ponieważ szpital spełnia wszystkie zasady dobrej praktyki żywienia klinicznego. W uzasadnieniu czytamy :„Szpital od lat konsekwentnie wprowadza procedury leczenia żywieniowego (…).Personel szpitala: lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, dietetycy współpracują w prowadzeniu terapii żywieniowej. Procedura żywieniowa jest stosowana w praktyce, personel jest systematycznie szkolony, na różnych etapach pracy, uczestniczy w szkoleniach poza szpitalem, także wykładając leczenie żywieniowe. W szpitalu działa pracownia żywieniowa. Dostępność do prawidłowo prowadzonego leczenia żywieniowego, na bazie szerokiej gamy leków, diet przemysłowych i sprzętu medycznego widoczna jest we wszystkich oddziałach szpitala”.

Certyfikat potwierdza przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie leczenia żywieniowego oraz możliwość zapewnienia każdemu pacjentowi z ryzykiem żywieniowym odpowiedniej opieki. Szpital im. Pirogowa rzetelnie i regularnie ocenia stan odżywienia pacjenta oraz prowadzi leczenie żywieniowe dla pacjentów ze wskazaniami.

fot. Sebastian Sołtyszewski, Radosław Orzeł

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego