Święto Niepodległej w łódzkiej parafii św. Wojciecha

14 października, w niedzielę w Łodzi w kościele pw. św. Wojciecha razem świętujmy przy dobrej muzyce!

W niedzielę o 19.00 wspólnie świętujmy 100-lecie Niepodległej. Polska może stać się piękniejsza dzięki nam, dlatego bądźmy tam razem! Tym bardziej, że przed koncertem powita nas wystawa „Łódzkich Twórców Niepodległej”.

Wdzięczność wobec naszych bohaterów i świętowanie niepodległości może ubogacić jedynie dobra polska muzyka. Zapewniam, że dołożyłem wspólnie z artystami starań, aby ten wyjątkowy wieczór pozostał w sercu i motywował do jeszcze lepszych wyborów w codzienności.

Wystawa i koncert są wydarzeniami współfinansowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i program Niepodległa, wspartymi honorowymi patronatami Posła na Sejm RP, Pana Waldemara Budy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny!

GDZIE – kościół pw. św. Wojciecha, Łódź ul Rzgowska 242
KIEDY – niedziela 14 października 2018, w godz. 19.00 – 20.00

Będzie to koncert nie-znanych pieśni patriotycznych z okresu XIX-XXI w. w wykonaniu Barbary Rogali & Befane Quartet. Usłyszymy autorskie kompozycje Grzegorza Rogali do słów poetów, dla których słowo Polska było kompasem. Dwa główne kierunki to Powstanie Styczniowe 1863 i Odzyskanie Niepodległości 1918, któremu przegrane zrywy powstań paradoksalnie pomogły. Usłyszymy znane pieśni w aranżacjach opartych na źródłowym zapisie nutowym, ale będą również nowe kompozycje do tekstów autorów, którzy duchowo i kulturowo przyczynili się do rozpalenia iskry wolności w Polsce. Największe nazwiska autorów tekstów są zaproszeniem samym w sobie: m.in. Wojtyła, Konopnicka, Ujejski, Mierzbach, Moniuszko i inni.

www.powstaniem.pl