Świątynia Opatrzności Bożej: Zawierzenie się Jezusowi przez ręce Maryi – zapraszamy!

W imieniu Księdza Proboszcza Tadeusza Aleksandrowicza oraz Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, działającej przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, zapraszamy do rozpoczęcia 33 dniowych ćwiczeń duchowych w celu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort:

– w dniu 28 kwietnia (środa) rozpoczynamy samodzielnie we własnym domu ćwiczenia duchowe, czytając teksy z wybranej książki wskazanej poniżej.

– w dniu 27 kwietnia (wtorek) o godz. 19.30 zapraszamy na konferencję ks. Krystiana Strycharskiego pt. „Żyć pod sztandarem Maryi”, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystię wraz z Homilią. Będzie to dobry czas na przygotowanie się do rozpoczęcia Zawierzenia.

Propozycje książek (do wyboru) do codziennego czytania przez kolejne 33 dni podczas Zawierzenia:

  1. Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. L. M. Grignion de Montfort
  2. Oddanie 33. 33-dniowe rekolekcje oddanie życia Matce Bożej

Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort był kapłanem i pisarzem żyjącym na przełomie siedemnastego i osiemnastego wieku, autorem słynnego „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi”. Propagował gorąco ideę powierzenia się Panu Jezusowi przez Maryję i stworzył specjalny, obejmujący 33 dni program duchowego przygotowania się do tego aktu . Pierwsze 12 dni tego okresu to czas oderwania się od ducha tego świata, by móc bardziej zrozumieć ducha Chrystusa i przez to zbliżyć się do Jezusa. Kolejne 21 dni to czas poznawania tajemnic Chrystusa i Maryi. Dzień zawierzenia się przypada 34 dnia. Może ono się dokonać zarówno prywatnie, jak i uroczyście, w obecności kapłana.

Idea oddania się Panu Jezusowi przez Maryję inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Maksymiliana Kolbego. Jeśli chcesz do nich dołączyć i doświadczyć niezwykłej opieki Matki Przenajświętszej, skorzystaj z duchowego skarbu, przekazanego nam przez św. Ludwika.

Uwaga!
Książki do ćwiczeń duchowych wiążą się z osobistą modlitwą – każdy kupuje wybraną książkę we własnym zakresie. Szczegółowe informacje będą zamieszczone również na fb i stronie internetowej Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W razie pytań, można pisać na adres: niepokalana.wilanow@gmail.com

Ważne daty:
27 kwietnia 2021r. (wtorek) o godz. 19.30 – konferencja ks. Krystiana Strycharskiego „Żyć pod Sztandarem Maryi”, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia – rozpoczynamy przygotowanie do rozpoczęcia ćwiczeń duchowych

28 kwietnia 2021r. (środa) samodzielnie we własnych domach rozpoczynamy ćwiczenia duchowe zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi, które będą trwały 33 dni.

31 maja 2021r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Zakończenie ćwiczeń duchowych i Zawierzenie się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Tego dnia jest również odpust zupełny dla Rycerzy Niepokalanej. Podczas Mszy Św. odbędzie się uroczysty „Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi”.

O ewentualnych konferencjach w trakcie okresu zawierzenia będziemy informować w terminie późniejszym.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystym Zawierzeniu, mogą to uczynić prywatnie, odmawiając Akt Zawierzenia w Kościele lub w kaplicy (zalecane jest przyjęcie Komunii Świętej tego dnia, ale nie jest to warunek konieczny).

Reguła rekolekcji: Wszyscy zaczynamy indywidualnie w swoich domach i przez 33 dni
zgodnie z wybraną książką, czytamy fragmenty przeznaczone do rozważenia na każdy dzień rekolekcji (trzeba przeznaczyć około 30 minut dziennie na ćwiczenia duchowe). Wiąże się to z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów książki. Pierwsze 12 dni to czas odrywania się od ducha tego świata, aby móc lepiej zrozumieć ducha Chrystusa. Kolejne 21 dni to czas poznawania tajemnic Chrystusa i Maryi. Jest on podzielony na 3 tygodniowe okresy, z których każdy trwa 7 dni. W pierwszym z nich poznajemy – w świetle nauki Chrystusa – samych siebie, swoje grzechy, słabości i cnoty. Drugi okres jest czasem poznawania godności, przywilejów i cnót Maryi. Trzeci tydzień to poznawanie Jezusa i Jego zbawczego dzieła. Po 33 dniach przygotowań nastąpi uroczyste Zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, do wzięcia udziału w Zawierzeniu Jezusowi przez ręce Maryi, zaproście również swoich przyjaciół, rodzinę, znajomych naprawdę warto, jest to niesamowite przeżycie duchowe przeżywane razem z Naszą Matuchną Maryją, która nas prowadzi do Jezusa!