Świąteczne spotkanie samorządowców z Łódzkiego

Kolędą „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęło się Spotkanie Opłatkowe Samorządowców Województwa Łódzkiego. Na samorządową wigilię do Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosili Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego i wojewoda Tobiasz Bocheński.

Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie, posłowie, duchowieństwo i oczywiście radni Sejmiku wraz z Zarządem Województwa Łódzkiego spotkali się dziś, by złożyć sobie świąteczne życzenia.

Wieczór rozpoczęli młodzi muzycy z Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego Koderki z Łowicza, którzy na powitanie gości wykonali najbardziej znaną polską kolędę – „Wśród nocnej ciszy”. Zgromadzeni w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Wielkim usłyszeli też mniej znane pieśni bożonarodzeniowe, choćby „Zapłonęła gwiazda”.

Po wspólnej modlitwie głos zabrali gospodarze spotkania. Zarówno marszałek, jak i wojewoda przyznali, że mijający rok nie należał do łatwych. Po trudach związanych z pandemią, pojawiło się kolejne zagrożenie – wojna za naszą wschodnią granicą. – Udało nam się zachować człowieczeństwo i to, co najważniejsze – miłość do drugiego człowieka, do ludzi, którzy musieli uciekać z własnych domów, z kraju ogarniętego wojną, by u nas, w Polsce szukać ratunku – mówił Grzegorz Schreiber. – Wielu Polaków, w tym mieszkańców województwa łódzkiego, okazało serce, udzieliło pomocy. Pomagaliśmy od pierwszego dnia tej tragedii, najczęściej kobietom z małymi dziećmi. Dziękuję Bogu, że w tak trudnym momencie stanęliśmy na wysokości zadania i zachowaliśmy się tak jak trzeba. Będziemy pomagać dalej, bo ta wojna jeszcze się nie skończyła.

Marszałek województwa życzył samorządowcom i wszystkim mieszkańcom Łódzkiego przede wszystkim pokoju, by mogli realizować swoje plany i marzenia.

Świąteczne życzenia samorządowcom z naszego województwa składał również wojewoda Tobiasz Bocheński: – Nie zmieniajcie się, bo tworzycie dobrą wspólnotę – mówił. – Mamy świetnych burmistrzów, wójtów, prezydentów, starostów, radnych, którzy dynamicznie zabiegają o interesy swojego regionu, którzy potrafią dbać o kulturę, sprawy społeczne i gospodarcze, w dodatku robią to z uśmiechem na twarzy, co jest bardzo cenne. Życzę spontaniczności w porozumiewaniu się ponad podziałami i wytrwałości w dbaniu o interesy naszego Łódzkiego.

Na zakończenie świątecznego spotkania wystąpił zespół Pectus, w którego repertuarze nie zabrakło również pastorałek.

(fot. Tomasz Grala)

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego