Świadectwa orędownictwa św. Maksymiliana [DO ODSŁUCHANIA]

W jednym z numerów Rycerza Niepokalanej pojawiło się świadectwo p. Stanisława, który w swojej parafii modlił się przed obrazem świętego Maksymiliana:

„Biorę Cię na pośrednika. Spraw, by dobry Bóg ujął lat z mojego życia według swej łaskawości, a dodał mej umierającej żonie. Przecież już za parę miesięcy są najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia i jej urodziny. Proszę Cię, Maksiu, nie zwlekaj. Sprawa jest podobna do Twojej i wymaga szybkiej decyzji (…) Gdzieś wewnątrz usłyszałem wyraźny głos, a może to była tylko moja natrętna myśl – PÓŁ ROKU (…) Zgoda Maksiu, dziękuję Ci.”

Żona Pana Stanisława zmarła dokładnie pół roku później, przeżywając w pełnej świadomości z mężem i rodziną, święta Bożego Narodzenia…

Zapraszamy do wysłuchania audycji „O skutecznym wstawiennictwie świętego Maksymiliana.” Z ojcem Piotrem Lenartem i s. Teresą Michałek rozmawiała Malwina Szymańska.


Sam wielokrotnie doświadczył pomocy Matki Bożej, teraz pomaga innym. Św. Maksymilian Kolbe pragnie być „ambasadorem” w naszych sprawach przed Bogiem. Warto skorzystać z Jego wstawiennictwa. O tym wszystkim będzie mowa w dzisiejszej audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe.

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie o. Mirosław Kopczewski, autor wstępu do książki „Cuda św. Maksymiliana Marii Kolbego. Świadectwa i modlitwy.”


Przypominamy w tym roku, 14 sierpnia, minęła 80. rocznica śmierci o. Maksymiliana:

80. rocznica śmierci św. Maksymiliana
Homilia kard. R. Saraha, wygłoszona 14 sierpnia z okazji 80. rocznicy śmierci św. Maksymiliana