Sprawdzali, co da im wojsko. Wojskowe Targi Służby i Pracy w Skierniewicach

Dziś w Skierniewicach można było nie tylko zaplanować ścieżkę rozwoju kariery w wojsku, ale też obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują nasze Siły Zbrojne. W Wojskowych Targach Służby i Pracy uczestniczył marszałek Grzegorz Schreiber.

Targi w Skierniewicach to szansa dla wszystkich, którzy stoją przed wyborem zawodu, szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia lub chcą podjąć nowe wyzwania w życiu. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zorganizowali pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w 16 miastach w Polsce, w tym w Skierniewicach.

– Możemy z bliska zobaczyć, jak dziś wygląda służba w wojsku, można tutaj porozmawiać z tymi, którzy już podjęli decyzję o wstąpieniu do wojska. Warto pamiętać, że ten rodzaj służby to nie tylko zawód, ale też misja – mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który razem m.in. z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim i posłem Antonim Macierewiczem uczestniczył w otwarciu Targów.

W czasie Targów, zorganizowanych na terenie Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach każdy mógł porozmawiać ze studentami uczelni wojskowych i żołnierzami, by dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem, jakie są warunki służby, wynagrodzenia i profity.

Targi były też okazją do obejrzenia sprzętu wojskowego, w tym wyrzutni Patriot i czołgów Leopard.

(fot. Tomasz Grala)

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego