Sandra Sabattini. Historia świętej narzeczonej

Poznaj historię świętej narzeczonej – zwykłej/niezwykłej dziewczyny z sąsiedztwa. Pełna życia i energii dwudziestotrzylatka nagle ginie w wypadku drogowym (2 maja 1984 r.). Niewielu wie, że odeszła nie tylko lubiana przez wszystkich sportsmenka z pasją, miłośniczka truskawkowych lodów i spacerów brzegiem morza, ale i przyszła święta…

Kim była Sandra Sabattini? Nie doświadczała mistycznych wizji, nie była wystawiona na wielkie próby heroizmu i męczeństwa, nie żyła w zakonie kontemplacyjnym, za to lubiła sport i spacery brzegiem morza, a jednocześnie była zaangażowana w życie swojej wspólnoty, pomoc ubogim i własną, prostą modlitwę. To zwykła dziewczyna, która odkryła smak życia z Bogiem, a dzięki temu jej codzienność stała się święta. Jak to się stało, że dziś trwa jej proces beatyfikacyjny? Jak może zainspirować dzisiejszych młodych? Pokazuje też kierunek: jak szukać powołania? Czy bycie „młodym świętym” jest możliwe? Co to w ogóle znaczy i jak to zrobić?

– Życie Sandry przekonuje, że wybierając perspektywę świętości, nic nie tracimy z naszego człowieczeństwa. To nie życie ma misję, ale życie jest misją – mówi Beata Zajączkowska, dziennikarka „Gościa Niedzielnego”.

Tytuł: Sandra Sabattini. Historia świętej narzeczonej
Autor: Massimo Bettetini
Wydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 208
Data wydania: 09 stycznia 2019 r.