Rwanda – na wzgórzach Boga

Od dziś (27.11) – przez kilka najbliższych wtorkowych wieczorów zapraszamy do słuchania dźwiękowego zapisu filmu „Rwanda – na wzgórzach Boga”.

„Rwanda – na wzgórzach Boga” – to pierwszy polski serial na YouTube o misjach mariańskich.

OGLĄDAJ

Serial przedstawia pracę misjonarzy „od kuchni”. Poznamy, m.in. los niewidomych dzieci i pracę z wiernymi po traumie ludobójstwa w 1994 r. Nie zabraknie także świadectw o działaniu św. Stanisława Papczyńskiego, historii 4-metrowego posągu Jezusa Miłosiernego oraz opowieści o Mszy świętej i tańcu.

Zapis filmu emitujemy za zgodą twórców wspominanego serialu, czyli Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich.

27 listopada zapraszamy na pierwszy odcinek, w którym głos zabierze ks. Ryszard Kusy MIC, przełożony marianów w Rwandzie.

SŁUCHAJ:
Premiera: wtorek – godz. 20.30
Powtórka: czwartek – godz. 12.20


Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP działa od blisko 350 lat. To pierwsza polska wspólnota zakonna. Założył ją w 1670 r. św. o. Stanisław Papczyński, zakonnik, wybitny kaznodzieja i pisarz katolicki, który czcił Niepokalane Poczęcie NMP, martwił się o dusze osób zmarłych nagłą śmiercią, orędował za poczuciem obywatelskiej odpowiedzialności, a także uważał, że nie trzeba być duchownym, by zostać świętym. Jednym słowem, znacznie wyprzedzał swoje czasy. Dzisiaj marianie posługują w 21 krajach na sześciu kontynentach.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich jest wspólnotą osób świeckich, które wspierają księży marianów w ich działaniach. O takich projektach jak dożywianie dzieci czy budowa przedszkola można przeczytać na stronie www.spm.org.pl. Pracę Stowarzyszenia koordynuje Centrum Pomocników Mariańskich, które jest producentem serialu.

Fot. Kadry z filmu „Zginęli, bo byli ludźmi”