Rekolekcje o walce duchowej cz. 1: Myślę, więc jestem KUSZONY: 11-13 stycznia 2019

Weekendowe rekolekcje dotyczą walki duchowej, czyli codziennych zmagań. Jest to mały przewodnik po świecie duchowym, który jest wśród nas. Znamy się na wielu rzeczach, jesteśmy specjalistami i praktykami w rozmaitych dziedzinach, ale w sprawach duchowych wciąż wiemy niewiele. I kiedy dosięgają nas duchowe cierpienia stajemy się bezradni. Pan Bóg zaprasza nas do relacji, która ma trwać całą wieczność. Warto uczyć się, jak odkrywać Jego głos, jak go rozpoznawać, jak nie dać się oszukać przez nieprzyjaciela, który dniem i nocą chce nas oderwać od Pana i jak lew ryczący krąży szukając kogo by pożreć.

Czas katechez, medytacji i ćwiczeń, wspólna Msza Święta, Sakrament Pojednania, adoracja, modlitwa o uzdrowienie, to miejsce dobre, by zmierzyć się z własną walką duchową, aby przyjąć uzdrowienie, otworzyć się na miłość. Jeśli spojrzę na swój los przez pryzmat wiary, zobaczę kim jestem w oczach Boga.

CELE:

  • spojrzenie na własną walkę duchową oczami Boga;
  • ukazanie walki duchowej jako codzienne zmagania z rzeczywistością;
  • odkrywanie, że relacja z moim Bogiem jest wieczna;
  • nauka słuchania, rozpoznania głos Boga;
  • obrona przed oszustwami złego;
  • nazywanie napięć i niepokojów przeżywanych we wnętrzu;
  • przyjmowanie własnego życia jako daru;
  • akceptacja własnej tożsamości i historii życia;
  • otwarcie na dobrą przyszłość w postawie nadziei.

DLA KOGO?

Rekolekcje są zaadresowane do osób dorosłych oczekujących pomocy w duchowych zmaganiach.

REKOLEKCJE POPROWADZĄ:

o. Mateusz Stachowski OFM Conv., franciszkanin, rekolekcjonista, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 egzorcysta, rzecznik prasowy i odpowiedzialny za media w gdańskiej Prowincji Franciszkanów, twórca internetowej telewizji – FranciszkanieTV, poeta, muzyk, kompozytor, animator wydarzeń kulturalnych, fotograf, grafik.

Pomoc w rekolekcjach:

o. dr Robert Zbierański OFM Conv., franciszkanin, pedagog, duszpasterz franciszkańskiej wspólnoty akademickiej w Gdańsku, prowincjalny moderator Ruchu Światło-Życie, zastępca dyrektora Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego.

Kiedy: 11-13 stycznia 2019 r.
Gdzie: Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku
Dla kogo: dla wszystkich dorosłych
Prowadzący: o. Mateusz Stachowski OFMConv
Zapisy: TUTAJ!


Zobacz też inne rekolekcje franciszkańskie: Franciszkańskie Rekolekcje 2019