PRZY SERCU MARYI: Objawienia w Gietrzwałdzie, modlitwa o uzdrowienie – 11 października, 18.15

W tym roku przypada 144. rocznica objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. To jedyne zatwierdzone przez Kościół objawienia Matki Bożej w Polsce. W dniach od 27 czerwca do 16 września 1877 roku Maryja ukazała się ponad 160 razy trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej. Mimo iż Polski nie było wówczas na mapach świata, Maryja mówiła w języku polskim. Ukazywała się jako królowa zasiadająca na tronie, z Dzieciątkiem Jezus na kolanach. Pobudziło to ruch patriotyczny na ziemiach warmińskich i utrwaliło Maryjny kult w Polsce. Głównym przesłaniem Maryi dla Polaków była prośba, by codziennie odmawiali różaniec.

Wielkim przesłaniem Gietrzwałdu jest też modlitwa za chorych. Maryja ukazuje się nam jako uzdrowienie chorych, obiecuje liczne uzdrowienia, dyktuje modlitwy, którymi powinni modlić się chorzy, błogosławi źródełko wody i płótna. Zachęca, by modlić się wytrwale i gorliwie. Gietrzwał jest dziś szczególnym miejscem uzdrowień z chorób kręgosłupa, nowotworów, depresji i wielu innych.

W audycji „PRZY SERCU MARYI” wsłuchamy się w głos Maryi płynący z Gietrzwałdu. O tym wyjatkowym miejscu opowiedział Paulinie Wysockiej Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie, uzdrowiony po modlitwie w tym sanktuarium. Zapraszamy na szóstą, ostatnią część rozmowy, w której zebrane zostały wszystkie fragmenty, dotyczące modlitwy o uzdrowienie.

SŁUCHAJ: poniedziałek, 11 października – godz. 18.15

Fot. za: http://sanktuariummaryjne.pl/


ODSŁUCHAJ też pozostałych części opowieści Grzegorza Kasjaniuka o Gietrzwałdzie.