Prowincjał niemieckich franciszkanów – musiałem dziś być w Niepokalanowie!

Dziś w Niepokalanowie konsekrowano Kaplicę Pokoju w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój. Docelowo ma być 12 takich ośrodków na świecie, które powstają w ramach projektu Stowarzyszenia Communita Regina della Pace (czyt. della Pacze) – „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.

Wśród wielu zaproszonych gości znalazł się także o. Bernhardin Maria Seither – prowincjał niemieckich franciszkanów (pierwszy z prawej). Na antenie Radia Niepokalanów powiedział:

„Zostałem zaproszony na dzisiejszą uroczystość. W swoim klasztorze, w Würzburgu, w Niemczech, miałem dziś wiele obowiązków, ale kiedy zobaczyłem datę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie i zwróciłem uwagę, że jest to 1 września, stwierdziłem, że muszę zrobić wszystko, by tutaj być… Z jednej strony jest to dla mnie zaszczyt, z drugiej uważam to za swój obowiązek. 1 września  Niemcy rozpoczęli wojnę przeciwko Polsce. Jednocześnie przez to rozpoczęła się II Wojna Światowa i dlatego uważam, że  jest to piękny znak, że jako niemiecki prowincjał zostałem tutaj zaproszony i uważam, że my jako franciszkanie, jako bracia, możemy wysłać dobry znak w cały świat…”

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej:

Za pomoc w tłumaczeniu z j. niemieckiego dziękujemy o. Wiesławowi Chabrosowi.