Premiera książki „Maryja w tradycji franciszkańskiej”

27 czerwca, kiedy wspominamy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, swoją premierę ma książka „Maryja w tradycji franciszkańskiej.” 

***
Bernardo Commodi „Maryja w tradycji franciszkańskiej”

Można bez wątpienia zgodzić się z prastarym powiedzeniem, według którego „o Maryi nigdy za wiele”. O Maryi nigdy się nie mówi, nie pisze, nie opowiada, nie śpiewa wystarczająco dużo. Nieprzypadkowo Jej popularność nie ma końca i jest tak porywająca, że George Santayana, filozof pochodzenia hiszpańskiego, mówi: „Może Bóg nie istnieje, lecz pewnym jest, że Jego Matką jest Maryja”. Zdanie, oczywiście paradoksalne, jednak ujmuje w swej treści fenomen kultu oddawanego Maryi na całym świecie (w tym także w krajach muzułmańskich) przez rzesze osób, które od niepamiętnych czasów zwracają się do Niej, modlą, piszą o Niej poezje i pieśni (fragment).

Trudno wyobrazić sobie autentyczną duchowość chrześcijańską, a już na pewno katolicką, która nie odnosiłaby się w zasadniczym wymiarze do Maryi. Matka Jezusa zajmuje także szczególne miejsce w życiu i myśli teologicznej duchowych synów i córek św. Franciszka z Asyżu.

Odkryj Maryję na nowo z Franciszkiem i Klarą z Asyżu, Antonim z Padwy, Bonawenturą, Anielą z Foligno, Janem Dunsem Szkotem i Maksymilianem Kolbe! Naucz się żyć na co dzień Bożą Miłością, tą samą, którą została obdarzona Niepokalana Dziewica.

Autor książki, Bernardo Commodi (1945-2017) – to franciszkanin, przez trzy kadencje pełnił urząd ministra prowincjalnego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Umbrii (Włochy). Autor serii artykułów oraz książek na temat historii i duchowości franciszkańskiej.

Patronat medialny nad książką sprawuje Radio Niepokalanów. Publikacja ukazała się nakładem franciszkańskiego Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Krakowie – „Bratni Zew.”