POSŁUCHAJ: O kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie

Niedawno informowaliśmy o tym, że w niepokalanowskiej bazylice powstanie Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kaplica będzie w całości dziełem sfinansowanym w ramach składki społecznej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. w intencji utworzenia Kaplicy Adoracji oraz w intencji wszystkich darczyńców oraz osób zaangażowanych w to dzieło.

Z proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie, ojcem Andrzejem Sąsiadkiem rozmawiała Malwina Szymańska.

JAK MOŻESZ POMÓC? Przeczytaj TUTAJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO: www.kaplica.niepokalanow.pl

UWAGA! Monstrancja, która widnieje na zdjęciu obok została wykonana przez Drapikowski Studio specjalnie na jubileusz 100 lecia objawień w Fatimie. Nie jest to ta sama monstrancja, która będzie znajdowała się w Kaplicy Adoracji w Niepokalanowie, jednak będzie nią inspirowana i wykonana również przez Drapikowski Studio.

W pracowni Drapikowski Studio powstały tak niezwykłe i wyjątkowe dzieła jak suknie do Ikony Jasnogórskiej: bursztynowo-brylantowa (rok 2005) oraz szata Wotum Narodu Polskiego w setną rocznicę rekoronacji Cudownego Obrazu (rok 2010).

Firma jest jedyną na świecie współczesną pracownią, w której tworzone są wielkoformatowe realizacje srebrne, m.in.: nastawa ołtarzowa o powierzchni 12 m kw. do kaplicy w pałacu arcybiskupów krakowskich (dla kardynała Stanisława Dziwisza), a także naturalnych rozmiarów srebrne figury: św. Pawła Pustelnika i św. Kazimierza Jagiellończyka do Ołtarza Jasnogórskiego.

Firma Drapikowski Studio realizuje także cykl dwunastu ołtarzy adoracji do różnych sanktuariów, na wszystkich kontynentach, będących materialnymi znakami inicjatywy krzewienia modlitwy w intencji pokoju na świecie. Pierwszym z nich był tryptyk wykonany w roku 2009 do Jerozolimy, drugim zaś, zrealizowany dwa lata później ołtarz do Kazachstanu. Aktualnie trwają prace nad kolejnymi dziełami: do Rwandy i na Wybrzeże Kości Słoniowej.

W pracowni Drapikowski Studio została wykonana m.in. bursztynowa ikona Matki Bożej Jasnogórskiej dla Papieża Benedykta XVI oraz kard. Joachima Meissnera, a także pastorały dla sekretarza stanu kard. Tarcisio Bertone i Prymasa Polski kard. Józefa Glempa. Wraz z prof. S. Radwańskim jest współautorem projektu bursztynowego ołtarza realizowanego do kościoła p.w. św. Brygidy w Gdańsku. Podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej w roku 2014 Ojciec Święty Franciszek sprawował Mszę świętą, używając kielicha ofiarowanego wcześniej przez Mariusza Drapikowskiego do Bazyliki Narodzenia w Betlejem. (za: www.drapikowski.pl)