POSŁUCHAJ: Maryja w życiu św. Ojca Pio i jego troska o dusze czyśćcowe

„Jestem prostym bratem, który jedyne co umie, to umie się modlić” – tak mawiał o sobie o. Pio z Pietrelciny. Był człowiekiem modlitwy i cierpienia. Lekarze twierdzą, że z jego stygmatów w ciągu całego życia wypłynęło co najmniej 1000 litrów krwi. W zakrystii przed Mszą świętą mówił do braci: „Teraz wychodzimy na Golgotę”. Czasami z bólu nie spał kilkanaście nocy i wtedy się modlił. Jego cierpienie było darem dla innych, przybliżało do Chrystusa. To był Ojciec, który ukochał ludzkie dusze.

Zachęcamy do od odsłuchania fragmentów wykładu kapucyna o. Romana Ruska, pt. „Maryja w życiu o. Pio i jego troska o dusze czyśćcowe”, które pojawiły się na antenie Radia Niepokalanów w ramach audycji „Oto Matka Twoja”. Dowiemy się m.in. kim był na co dzień ten niezwykły święty, kim była dla niego Maryja, dlaczego tak wielką wagę przykładał do modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące, w jaki sposób troszczył się o małżeństwa. Dostaniemy też niezłą dawkę poczucia humoru ojca Pio.

Kim był św. Ojciec Pio?

Kim dla św. Ojca Pio była Maryja?

W jaki sposób św. Ojciec Pio troszczył się o dusze w czyśćcu cierpiące i małżeństwa?

 


W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewie. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju. Nagrania wykładów można znaleźć na stronie: sluzew.dominikanie.pl

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości ojców dominikanów z klasztoru na warszawskim Służewie.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera) i poniedziałek po godz. 10.00.