POSŁUCHAJ: Jak modlić się za zmarłych?

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Święta rozpoczynające ten miesiąc nie pozwalają nam o nich zapomnieć. Choć czasami większą uwagę zwracamy na porządki na cmentarzu, skomponowanie odpowiednio dużej i pięknej wiązanki, czy rozpalenie zniczy – pamiętajmy, że to modlitwa jest najcenniejszą rzeczą, jaką możemy ofiarować zmarłym przebywającym w czyśćcu. Jedyną rzeczą, która może im się przydać!

Święci przekonują nas, że modlitwa za zmarłych ma ogromne znaczenie – większe nawet, niż ta żywych (ZOBACZ: Modlitwa za zmarłych ważniejsza niż ta za żywych? Tak mówią święci!). Co ważniejsze, święci mówią nam także, że tylko my możemy pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym, oni sami dla siebie nic już zrobić nie mogą. Nasza modlitwa, post, jałmużna, ofiarowane cierpienie czy przyjęta w intencji zmarłych Komunia święta – są dla dusz prawdziwą ulgą w cierpieniu i przybliżeniem nieba.

Jak jednak modlić się za zmarłych, by modlitwa ta przynosiła owoce? Opowiedzieli o tym Malwinie Szymańskiej – o. Mirosław Kopczewski i p. Andrzej Wronka. Zachęcamy do wysłuchania tych dwóch odcinków audycji „MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe„.

Rozmowa Malwiny Szymańskiej z franciszkaninem z Niepokalanowa – o. Mirosławem Kopczewskim (odcinek 3):

Rozmowa Malwiny Szymańskiej z panem Andrzejem Wronką (odcinek 53):


PRZECZYTAJ/POSŁUCHAJ TAKŻE:
1. Skuteczna modlitwa za zmarłych: 7 PSALMÓW POKUTNYCH
2. Niezwykła modlitwa, która uwalnia 1000 dusz z czyśćca
3. POSŁUCHAJ: Co o czyśćcu mówili święci?
4. Jak wygląda czyściec?
5. O tym, jak „podarować” NIEBO, czyli okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych
6. Pamiętajmy o duszach w czyśćcu cierpiących