Ponad 3,7 mln zł na rozwój bazy sportowej w regionie warszawskim zachodnim

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Ponad 41 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację 189 inwestycji sportowych z czego 14 z regionu warszawskiego zachodniego. Już niebawem w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” powstaną nowe boiska, pumptracki czy korty tenisowe. 

– Głównym założeniem tego programu jest tworzenie atrakcyjnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci i rodziców do aktywności fizycznej czy rozwijania talentów sportowych. Widać, że zapotrzebowanie na takie miejsca jest ogromne. Do tej pory w całym regionie wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy już ponad 500 obiektów sportowych, a kolejnych 189 otrzymało dofinansowanie w tym roku – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie warszawskim zachodnim wsparcie w wysokości ponad 3,7 mln zł trafi na realizację 14 inwestycji.

– Jest to program, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród samorządów gminnych i powiatowych. Wpływa do nas dużo więcej wniosków niż mamy środków finansowych dlatego w tym roku zwiększyliśmy budżet i na rozwój bazy sportowej przeznaczamy rekordowe 41 mln zł. Szczególnie teraz, po czasie pandemicznym aktywność fizyczna jest niezbędna – mówi wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Podsędek.

Pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego środki samorządy przeznaczą na budowę, modernizację czy też remont obiektów sportowych takich jak: hale i boiska sportowe, korty tenisowe, skateparki, lodowiska czy też obiekty do uprawiania sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), place sportowo-rekreacyjne.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

Lista dofinansowanych projektów w subregionie warszawskim zachodnim:

– budowa rekreacyjnego obiektu małej architektury – toru typu skatepark na terenie sportowo-rekreacyjnym w Kręczkach – 300 tys. zł;

– rozwój infrastruktury sportowej na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, modernizacja sali sportowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 – 300 tys. zł;

– termomodernizacja sali sportowej przy Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie – 299,9 tys. zł;

– remont sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piasecznie – 119,9 tys. zł;

– projekt i budowa infrastruktury sportowej, strefy rekreacyjnej i integracji społecznej dla mieszkańców, gmina Zakroczym – 300 tys. zł;

– budowa boiska wielofunkcyjnego w Zalesiu Górnym – 300 tys. zł;

– przebudowa obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej w Popowie Borowym, budowa małej architektury i utwardzenie terenu – 300 tys. zł;

– przebudowa nawierzchni boiska wielofunkcyjnego wraz z wymianą piłkochwytów – 300 tys. zł;

– remont nawierzchni hali sportowej w Łazach – 300 tys. zł;

– budowa obiektów małej architektury przy ul. Lipowej w Nadarzynie w formule zaprojektuj i wybuduj – 242,9 tys. zł;

– modernizacja Zespołu Boisk przy ZSO w Brwinowie – 300 tys. zł;

– budowa toru rowerowego oraz boiska streetball wraz z infrastrukturą towarzyszącą – 300 tys. zł;

– budowa hali namiotowej przy Szkole Podstawowej w Uwielinach – 150 tys. zł;

– budowa ogólnodostępnej strefy rozwijania czynnej aktywności fizycznej i rekreacji na terenie gminy Błonie – 258,7 tys. zł.