Pomieszczenia radiowe, jak nowe!

12 czerwca 2021, kiedy wspominamy Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa, patronów radiowego klasztoru, zapraszamy na odpust, a także na poświęcenie wyremontowanych pomieszczeń Radia Niepokalanów – nowego cyfrowego studia emisyjnego im. św. Maksymiliana Kolbego oraz zmodernizowanego studia nagrań im. ojca Wenantego Katarzyńca.

Dziś także przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to wspomnienie ruchome, które w tym roku „wypadło” akurat w tę sobotę. Przypadek? Oczywiście, że nie! Św. Maksymilian i Jego współbracia, pracujący wytrwale w niebieskim Niepokalanowie, zadabali z pewnością o to, by wciąż i niezmiennie wszystko, co ma miejsce w Niepokalanowie, działo się na chwałę Niepokalanej i z Jej pomocą. To przypadkowe po ludzku wspomnienie to jakby błogosławieństwo Matki Bożej dla Dzieła, jakim jest Radio Niepokalanów. To Jej piękny uśmiech, posłany nam z Nieba 🙂

Warto przypomnieć: adres Radia Niepokalanów – niezmiennie od 83 lat – jest taki sam. Większość pomieszczeń redakcyjnych to te, które do celów radiowych wznieśli jeszcze franciszkanie w 1938 roku. Mimo koniecznych remontów Radio Niepokalanów to wspaniała pamiątka i niezwykła relikwia… , która także dzięki Wam, dociera do coraz szerszej rzeszy Odbiorców. Wszytkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy cieszyć się wygodą i lepszym odbiorem RN, serdecznie dziękujemy!

Fot. o. Robert Serafinowski, Paulina Wysocka/Radio Niepokalanów