Pokaz filmu „Jak Bóg da” w Niepokalanowie: sobota, 24 czerwca

Zapraszamy w dniu 24 czerwca (sobota) o godz. 19.00 do Sali św. Bonawentury na film „Jak Bóg da”. Na spotkanie przyjedzie p. Benon Wylegała, który reprezentuje Filmowy Ruch Ewangelizacyjny.

O FILMIE:

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…
[z opisu dystrybutora http://www.filmweb.pl/film/Jak+B%C3%B3g+da-2014-733211/descs]

 

Wstęp bezpłatny.
Pokaz odbywa się w ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Radio Niepokalanów.