Podano daty wspomnień kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

W Warszawie zorganizowana została konferencja prasowa, poświęcona beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej. Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że wspomnienie matki Czackiej będzie obchodzone 19 maja, a wspomnienie kard. Wyszyńskiego 28 maja.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w  Warszawie, o godzinie 12.00.

W dniu beatyfikacji Świątynia dla uczestników będzie otwarta od godz. 9.00. Duchowe przygotowanie rozpocznie się o 10.30, zaś o godz. 12 00 Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.

Ze względu na trudne do przewidzenia scenariusze rozwoju pandemii COVID-19 i związane z nią obostrzenia sanitarne organizatorzy zdecydowali, że w uroczystościach będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby posiadające karty wstępu.

Członkowie Komitetu Organizacyjnego zwracają się z apelem, aby nie organizować spontanicznych grup parafialnych, które bez uzgodnienia z organizatorami zamierzałyby uczestniczyć w beatyfikacji. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji proszą o duchową łączność i wspólną modlitwę, poprzez media transmitujące uroczystość. Transmisję przeprowadzi Telewizja Publiczna. Będzie ona dostępna również na innych kanałach telewizyjnych, kanałach radiowych i w internecie.

Ponadto będzie możliwość wspólnego uczestniczenia za pomocą telemostów w wybranych miejscach na terenie całego kraju.