PŁYTA TYGODNIA: Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś

Płyta Tygodnia 23/2018 (04 – 10 czerwca):

Wykonawca: Zbigniew Wodecki
Tytuł: Dobrze, że jesteś

PREMIERA: 23 maja 2018 r.

Zbigniew Wodecki odszedł rok temu, niespodziewanie, jeszcze świętując triumfalny sukces płyty „1976: A Space Odyssey”, nagranej z Mitch&Mitch Orchestra, w trakcie pracy nad nowym albumem. Genialny muzyk, niezwykły, serdeczny człowiek – mówią o nim przyjaciele, dzięki którym niedokończony przez Zbyszka materiał zyskał ostateczny kształt. „Dobrze, że jesteś” to płyta niezwykła, na której odcisnął się muzyczny dar Zbigniewa Wodeckiego, fantastyczne pomysły oraz miłość, jaką darzyli go przyjaciele: Kayah, Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Beata Przybytek, Junior Robinson. Zrobili wszystko, żeby muzyczna podróż Zbyszka Wodeckiego skończyła się mocnym, pięknym akordem. Ale to więcej niż hołd dla wspaniałego muzyka. To po prostu świetna, przebojowa płyta.

Płytę zapowiada teledysk do utworu „Chwytaj dzień”. Piosenkę z tekstem Jacka Cygana śpiewają wspólnie Zbigniew Wodecki i Kayah.

„Dobrze, że jesteś” to album zagrany w stu procentach na żywo, bez zbędnych edycji i poprawek, tak często spotykanych w dzisiejszych produkcjach. Kilka z utworów Tata zdążył zaśpiewać z tekstem. Pozostałe nagrał scatem, jako wstępne wersje dla autorów tekstów. W takiej właśnie formie po części usłyszycie je Państwo na płycie…
Kasia Wodecka-Stubbs

TRACKLISTA:
01. Dobrze, że słońce  (Zbigniew Wodecki)
02. Give it a moment (Junior Robinson, Zbigniew Wodecki)
03. Na paluszkach (KAYAH)
04. Tylko ty (Kuba Badach)
05. Chwytaj dzień (KAYAH, Zbigniew Wodecki)
06. Sobą być (Andrzej Lampert)
07. Piosenka pierwszego olśnienia jazzem (Zbigniew Wodecki, Beata Przybytek)
08. Nie ma jak Bacharach (Sławek Uniatowski)
09. Wykidajło czas (Kuba Badach)
10. Nad wszystko uśmiech twój (Beata Przybytek)
11. Kod dostępu (Zbigniew Wodecki)
12. Nauczmy się żyć obok siebie (Zbigniew Wodecki)
13. Good night love (Junior Robinson, Zbigniew Wodecki)