Płyta Tygodnia: Zakopower – Widzialne | Niewidzialne

Wykonawca: Zakopower
Tytuł: Widzialne | Niewidzialne

„Widzialne | Niewidzialne” jest ósmym albumem w dorobku Zakopower. Zespół wraca nieco odmieniony, ze świeżym materiałem, w którym pojawiają się szlachetne, popowe melodie i inspiracje muzyką świata.
Na krążku znalazło się 12 kompozycji, które powstały we współpracy z Mateuszem Pospieszalskim. Artyści jednak, mimo nowej odsłony, nie dają zapomnieć słuchaczom o tym, skąd pochodzą i nie tracą Góralskiego Ducha. To, czego oczywiście nie mogło zabraknąć na tej płycie, to przejmujące i poetyckie teksty napisane przez Bartłomieja Kudasika oraz Sebastiana Karpiela-Bułeckę.
„Widzialne | Niewidzialne” to metafizyczna podróż przez czasy i ludzkie losy, to opowieść o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym. Uniwersalne historie i wartości, które dotyczą każdego z nas – miłość, radość, wiara, przemijanie…

–Ten świat pędzi. Pędzimy i my. Czasem tracimy z oczu to, co najważniejsze. Tymi piosenkami chcemy powiedzieć – zatrzymajmy się na chwilę, spróbujmy dostrzec to, co nienamacalne. Pod warstwą świata materialnego tętni ten duchowy. Można go doświadczyć w przyrodzie, czyimś uśmiechu, w sobie, czy w muzyce… Mam nadzieję, że także tej, którą dla Was stworzyliśmy na albumie „Widzialne | Niewidzialne” – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Tracklista:

1. Wielkie oczy feat. Kasia Nosowska
2. Widzialne i niewidzialne
3. Zmęczeni muzykanci
4. Chwila
5. Szczęście
6. Idę dalej
7. Hej, idem w las
8. Biały obłok
9. Wołosi
10. Było, minęło
11. Oczka zmruż
12. Bóg dał, Bóg wziął
13. Chwila (radio edit)

Fot. Piotr Porębski