Płyta Tygodnia: Rafał Brzozowski – Zielone I Love You

Wykonawca: Rafał Brzozowski
Tytuł: Zielone I Love You

Rafał Brzozowski powraca z nowym albumem z autorskimi piosenkami. „Zielone I Love You” to dla wokalisty zamknięcie pewnego rozdziału, w aspekcie zarówno prywatnym, jak i artystycznym, a zarazem optymistyczne otwarcie nowego etapu życia i kariery.
– Postanowiłem zrobić płytę artystyczną, stworzoną niespiesznie, z dbałością zarówno o muzykę, jak i teksty, w całości spójną. Na „Zielone I Love You” zataczam koło i wracam do tego, od czego zaczynałem – od swingu. Kocham taki swingowy, jazzujący klimat. Frank Sinatra, Dean Martin, Michael Buble, a także Zbigniew Wodecki i Andrzej Zaucha to moje inspiracje od lat. Na tej płycie mogłem wykorzystać sposób śpiewania, który jest dla mnie najbardziej naturalny, a zarazem zaprezentować większą paletę barw głosu, zaoferować znacznie więcej jako wokalista. Nowe piosenki są dla mnie platformą dla tych form ekspresji, które są mi najbliższe, z którymi jestem najbardziej kompatybilny. Na tym albumie jestem w stu procentach sobą, przekazuję słuchaczowi swoje prywatne emocje. I myślę, że to słychać. Naturalność, szczerość i prawdziwość – to cechy tej płyty – wskazuje Rafał Brzozowski.

Album powstał we współpracy z Tomaszem Szczepanikiem z zespołu Pectus, który napisał muzykę do wszystkich piosenek, oraz autorem tekstów Maciejem Jadowskim.
– Tomek postanowił moje doświadczenia, o których mu opowiadałem, przełożyć na piosenki. Zaufałem mu, bo to człowiek, który mnie dobrze zna – wie, jak śpiewam, jaką lubię muzykę, jaką jestem osobą. Tomek komponował piosenki z płyty z autorem tekstów, Maciejem Jadowskim – był między nami przekaźnikiem, nakreślał Maćkowi moją sytuację i podpowiadał mu, o czym te utwory mogłyby opowiadać. Dlatego najpierw powstały teksty, a do nich dopiero muzyka – w przypadku poprzednich moich autorskich albumów działo się odwrotnie – wskazuje.

Tracklista:

1. Już się o nas nikt nie pyta
2. Bywam złotą rybką
3. W pokoju hotelowym
4. Zagrajmy w wojnę
5. Zielone I Love You
6. Łudzę się co noc
7. Kiedy się ze mną droczysz
8. W kinie
9. W zimnych dłoniach chęć
10. Cienie się wloką za nami